Masum Türker’den Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e çağrı

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e çağrı yaptı.

DSP Genel Başkanı Masum Türker, seçimle ilgili sıkıntıların giderilmesi için gereken yasal düzenlemelerin yapılması amacıyla Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Anayasa’nın 104. Maddesi uyarınca TBMM’yi olağanüstü toplantıya çağırmasını istedi.
Türker, bağımsız milletvekili adaylarının başvurusunun YSK tarafından reddedilmesiyle ilgili yaşanan gelişmeler üzerine yazılı basın açıklaması yaptı.
Türker’in açıklaması şöyle:
“Türkiye’de yaratılan gerginlik sonucu seçim güvenliği yavaş yavaş kaybolmaktadır. Bu konuda anlaşılan yasal düzenleme yapılması gerekmektedir. Bu yasal düzenlemenin yapılabilmesi için de Meclis’in acilen toplanması zorunludur.
DSP’li milletvekilleri, Meclis’in toplanması için imza vermeye hazırdır. Ancak TBMM’deki diğer siyasi partilerin gerekli imzayı toplamakta sıkıntıları olduğu anlaşılmaktadır.
Bu sıkıntıların aşılabilmesi için, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Anayasa’nın 104. Maddesi uyarınca, yetkisini kullanarak, TBMM’yi olağanüstü toplantıya davet edip gerekli yasal düzenlemelerin gündeme alınmasını sağlamalıdır.
Bu konuda başta Başbakan ve ana muhalefet partisinin genel başkanı olmak üzere herkesi sorumlu davranmaya davet ediyoruz.”

HABER7