Matematik yarışmasında altın madalya kazanan Ünsal ödülünü aldı

Ankara Samanyolu Eğitim Kurumları'nın Türkiye genelinde düzenlediği 7. Ulusal Matematik Yarışması'nda altın madalya kazanan Özel Burç Öge İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Melih Ünsal ödülünü aldı.

Ankara Samanyolu Eğitim Kurumları’nın Türkiye genelinde düzenlediği 7. Ulusal Matematik Yarışması’nda altın madalya kazanan Özel Burç Öge İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Melih Ünsal ödülünü aldı.
81 ilden 2 bin 600 öğrencinin katıldığı yarışmada Türkiye 1.’si olan Melih Ünsal’a ödül olarak plaket, başarı belgesi ve dizüstü bilgisayar hediye edildi.
Dereceye giren öğrenciler için Ankara’da yapılan törenle Melih Ünsal ödülünü Samsun Milletvekili Suat Kılıç’ın elinden aldı. Kazandığı başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Melih Ünsal, Matematik Olimpiyat çalışmalarının çok zevkli geçtiğini söyledi. Ünsal, kendilerine bu imkanı sağlayan ailesi ve okul öğretmenlerine teşekkür etti.
Burç Öge Olimpiyat Koordinatörü Kadir İnan ise Melih Ünsal’ın çok ciddi ve özverili çalıştığını vurguladı. Başarılı öğrencinin öngördükleri planlamaya tam adapte olduğunu dile getiren İnan, “Böylesi prestijli bir yarışmada birinci olmak ve altın madalyaya uzanmak bizim içinde motivasyon kaynağı oldu. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu başarıyı hak etmişlerdi. Emeklerini taçlandırmış oldular. Bu başarılı takım çalışmamız daha da disiplinli olarak gelecek yıllarda da devam edecektir.” dedi.
Burç Öge Okul Müdürü Cabir Göksu geçmişten bu güne çalışmalarını almış olduğu madalyalarla taçlandıran okul öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti.