Materazzi küfür etti!

Dudak okuma uzmanlarına göre Materazzi küfür etti.

Uzmanlara göre Materazzi, Zidane’a küfür etti. Ancak kimine göre annesine kimine göre ise kızkardeşine.

Zinedine Zidane’ın Marco Materazzi’ye attığı kafayla ilgili tartışmalar sürüyor. Materazzi, Zidane’a hakarette bulunduğunu itiraf etti ancak annesine küfür ettiği ya da terörist dediği iddialarını kabul etmedi. Zidane suskunluğunu korurken medya Fransız yıldızın ve İtalyan oyuncunun dudaklarından çıkanların peşine düştü. Görüntüler dudak okuma uzmanlarına analiz ettirildi. Uzmanlara göre Materazzi Zidane’a küfür etti. Ancak kimine göre annesine kimine göre ise kızkardeşine. İtalyan gazeteleri ise Materazzi’nin annesini 14 yaşında kaybettiğini yazarak oyuncularını savundu.

Materazzi’nin görüntülerini İngiltere’nin en ünlü dudak okuma uzmanı Jessica Rees’e analiz ettiren The Times gazetesi, Fransız futbolcunun Materazzi’nin ağır hakaret ve küfrüne maruz kaldığını ileri sürdü. Rees, İtalyan çevirmen aracılığıyla çözümlediği konuşmada Materazzi’nin Zidane’a “Fahişe teröristin evladı” şeklinde bir ifade kullandığını iddia etti.

İsmini vermediği bir dudak okuma uzmanına analiz ettiren İngiliz The Daily Mail gazetesi ise, görüntülerden dudakların okunamadığını yazdı.

Independent gazetesi de Brezilya TV’sine atıfta bulunarak İtalyan oyuncunun, Zidane’ın kız kardeşine küfür ettiğini ileri sürdü.

İngiliz The Guardian gazetesi ise, olayın Materazzi’den kaynaklandığını öne sürüp, “Materazzi, Zidane’a ‘terörist’ diyerek provokasyon yaptı” iddiasında bulundu.

GLOBO: KARDEŞİN O…

Aynı görüntüleri kendi bulduğu uzmanlara izlettiren Brezilya’nın Globo televizyonu ise, İtalyan futbolcunun rakibine, 2 kez “Senin kız kardeşin o…” dediğini iddia etti.

İtalyan oyuncunun Zidane’a “pis terörist” ya da “kız kardeşlerin fahişe” demiş olabileceği yolundaki iddiaları dile getiren Fransız basını ise, Materazzi’nin, ünlü oyuncunun Müslüman kimliğine de hakaret etmiş olabileceği yolundaki söylentilere yer verdi.

THE SUN DALGA GEÇTİ

İngiliz tabloid gazetesi The Sun ise, kendi internet sitesinde Zidane’ın attığı kafayla dalga geçerek, esprili cevapları bulunan bir anket başlattı. Okuyucularına Materazzi’nin Fransız futbolcuya ne söylemiş olabileceğini soran gazete şu şıklara yer verdi:

– Annene sigara içtiğini söyledim.
– Senin sigaranı çaldım.
– Annen sarmısak kokuyor.
– Cezayir Milli Takımı’na giremedin mi?
– Eğer maçı satarsan sana 1 milyon Euro vereceğiz.
– Nasıl kafa atılıyor, bana tekrar gösterebilir misin?
– En sevdiğin güreş hareketi hangisi?
– Mide ekşimesine karşı bir tedavi biliyor musun?