‘Mayın temizleme paravanı altında yürütülüyor’

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, "Büyük İsrail Projesi"nin mayın temizleme paravanı altında yürütüldüğünü ileri sürdü.

Kemalpaşa Belediye eski Başkanı Mehmet Ali Özüdoğru, ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kollarının da katıldığı toplantıda, ilçelerin bir aylık faaliyet raporları incelendi.

Toplantıda konuşan SP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, genel merkez yetkililerinin Türkiye’nin dört bir yanına dağıldığını belirterek, çalışmalarında aldıkları verimin SP’ye olan teveccühü gösterdiğini ifade etti. Kazan, “Artık bu millet AKP’ye notunu verdi. Sınıfta kalma belgesini de sandıkta verecek. Diplomayı ise Saadet Partisi alacak.” dedi.

Seçimin yaklaştığını iddia eden Kazan, “Zaten çalışıyorduk da şimdi beşinci vitese taktık. 9 Nisan’daki büyük kongrenin ardından aşkla, şevkle çok daha hızlı bir çalışma sergileyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Anketlerde SP’nin oy oranının düşük, AK Parti’nin ise yüksek gösterilmesini eleştiren Kazan, halkın derdi dinlendiğinde hükümetten memnun olmayıp Erbakan hükümeti dönemini aradığının görüldüğünü öne sürdü.

Suriye hududundaki mayınların temizlenme ihalesine de dikkat çeken Şevket Kazan, bu durumun Büyük İsrail projesine giden bir yol olduğunu söyledi. Kazan, “İhaleye başvuran firmalardan birisi İsviçreli ama paravan. Aslı İsrail’e ait. Diğeri zaten İsrail firması. Büyük İsrail planında Nil ile Fırat nehirleri arasında kalan bölge de var. Adamlar mayın temizleme görüntüsü altında geliyor.” diye konuştu.