Mayınlar patladı: 7 Asker yaralı

Tunceli'de 2 subay, 2 astsubay, 2 uzman erbaş, Şırnak'ta da 1 er mayın patlamasından yaralandı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Tunceli’nin Pülümür ilçesi dağlık arazi kesiminde dün saat 16.00’da icra edilen arazi arama ve tarama faaliyeti esnasında, terör örgütü PKK/Kongra-Gel mensuplarınca döşenen mayının patlaması sonucu, bir uzman erbaşın uzuv kaybı olacak şekilde yaralandığı, yaralı personelin, helikopter ile Elazığ Asker Hastanesine sevk edilerek tedavisine başlandığı bildirildi.

Açıklamada, uzman erbaşın hayati tehlikesinin bulunmadığı kaydedildi.

Açıklamada, Pülümür’de dün saat 10.30’da gerçekleştirilen bir başka arama tarama çalışması sırasında da terör örgütü mensuplarınca döşenen ve uzaktan komutalı olduğu değerlendirilen iki ayrı noktadaki mayının patlaması sonucu, bir astsubayın uzuv kaybı olacak şekilde, iki subay, bir astsubay ve bir uzman erbaşın ise hafif şekilde yaralandığı belirtildi.

Yaralıların Elazığ Asker Hastanesinde tedavilerine başlandığı kaydedilen açıklamada, teröristlerin yakalanması için bölgede arama faaliyetlerine devam edildiği vurgulandı.

ŞIRNAK’TA MAYINA BASAN ER YARALANDI

Açıklamada, Şırnak’ın dağlık arazi kesiminde dün sabah saat 05.40’ta icra edilen arama ve tarama faaliyeti esnasında ise terör örgütü mensupları tarafından döşenen mayına basan bir erin uzuv kaybı olacak şekilde yaralandığı, yaralı askerin helikopter ile Şırnak Asker Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındığı belirtildi. Açıklamada, yaralı erin hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

AĞRI’DA 2 SIĞINAK BULUNDU

Öte yandan, Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesi dağlık arazi kesiminde 16 Kasım Perşembe günü yapılan arazi arama ve tarama faaliyeti esnasında ise terör örgütü mensuplarına ait iki adet sığınağın bulunduğu, sığınaklarda, 900 gram A-4 patlayıcı madde, 5 kilogram dinamit, 5 metre saniyeli fitil ve çeşitli yaşam malzemelerinin ele geçirildiği kaydedildi.