Mazlum-Der 45 haftadır başörtü yasağını protesto ediyor

Mazlum-Der Kocaeli Şubesi, 45 haftadır aralıksız başörtü yasağını protesto ediyor.

Türkiye’de başörtü yasağının kaldırılması için Mazlum-Der Kocaeli Şubesi, 45 hafta önce protesto gösterilere başladı. Her hafta Cumartesi günü İzmit Özgürlük Parkı’nda toplanan dernek üyeleri, aralıksız olarak yasağı protesto ediyor.

Her hafta bir konuyu gündeme getiren üyelerin bu hafta ise sokakta başörtü taktığı için müdür olması engelleyen Danıştay’ın kararını protesto edildi. Parkta toplanan yaklaşık 100 kişilik grup, pankartlar açarak yasağı protesto etti.

Gösteride bir açıklama yapan Metin Bezirci, Müslümanların organize bir saldırı ile karşı karşıya olduğunu söyledi. Zamanın bu organize saldırılar karşısında tekvücut olma zamanı olduğunu belirten Bezirci şöyle konuştu; “Bir kamusal alan yalanını dillerine dolayanlar, acaba ne zaman kendilerine gelip bir dur diyecekler. Bu kadarı da olmaz dediğimiz ne varsa bir bir elimizden alıyorlar. Gerçekli karar açıklanıyor, başörtüsü çocuklara kötü örnek oluyor diye. Erdem, haya, ahlak nasıl olur da kötü örnek olabilir. Dini anlayış yoksunluğunuzu anlayabiliriz ancak; ahlak yoksunluğunuzu nasıl izah edebilirsiniz.”

Protesto gösterisine katılanlara Hz. Muhammed’in hayatını anlatan kitap dağıtıldı. Başörtü yasağına karşı sılogan atan üyeler sonra sesizce dağıldı.