Mazot hırsızları polisi alarma geçirdi

Sancaktepe'de özel düzenek hazırlanmış minibüsle mazot hırsızlığı yapan zanlılar polisi alarma geçirdi.

Sancaktepe’de özel düzenek hazırlanmış minibüsle mazot hırsızlığı yapan zanlılar polisi alarma geçirdi. Zanlıların bulunduğu minibüs, polis tarafından Anadolu yakasından Avrupa yakasına kadar kovalandı. Esenler Karabayır Mahallesi’nde son bulan takibin ardından zanlılar aracı terk etti. Aracın arkasındaki depo ise polisi şaşkına çevirdi.

Sancaktepe’de ‘dur’ ihtarlarına uymayan 34 TE 8489 plakalı minibüs, polis tarafından uzun süre kovalandı. Anadolu yakasında dakikalarca devam eden takip, TEM otoyolu üzerinden Avrupa yakasında da sürdü. Zanlılar patlak lastik üzerinde kaçmaya devam etti. Bu sırada aracın peşine çok sayıda ekip takıldı. Zanlılar son olarak Esenler Karabayır Mahallesi’ne girdi. Bu mahallede 692 Sokak içerisinde kaza yapan araçtaki 2 zanlı yaya olarak kayıplara karıştı.

Minibüsü incelemeye alan polis ise aracın arka kısmında mazot depolamakta kullanılan büyük çapta bir depo ve araçların deposundan mazot çekmekte kullanılan bir hortum ile karşılaştı. Araç, olay yeri inceleme ekipleri tarafından da kontrol edildi. Zanlılarla ilgili araştırma başlatıldı.