MEB atamaları yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı, 42 branşta 19 bin 424 kadroya atama yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Bakanlık toplantı salonunda düzenlenen törende 42 branşa öğretmen ataması yaptı. Atamalarda, öğretmen ihtiyacı olan illere ağırlık verildi. Nokta atama yoluyla gerçekleştirilen atamalar için toplam 36 bin 745 başvuru gerçekleşti. Bakanlık, 19 bin 424 kadrolu öğretmen atadı.
Atamalarda, daha önce sözleşmeli öğretmenlik yapanlardan 8 bin 279 kişi ise kadroya geçti. Bu öğretmenlerin kadroya geçmesi ile birlikte ortaya çıkan boş sözleşmeli öğretmen kadrosundan 3 bin 154’üne de sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı. Geriye kalan 5 bin 125 kadroya ise önümüzdeki günlerde tekrar atama yapılacak. Ataması yapılan öğretmenler yarından itibaren görevlerine başlayabilecekler.
Adaylar sonuçları bir saat içinde, http://personel.meb.gov.tr internet adresinden öğrenebilecek.
Öte yandan; törenin gerçekleştiği Bakanlık Başöğretmen Salonu’nda yüzlerce öğretmen adayı ve ailesi vardı. Atamalarının yapıldığını öğrenen gençlerden bir kısmı telefonla yakınlarına haber verdi. Bir vatandaş ise çocuğuna atamasının gerçekleştiğini telefonla söylerken, telefonu Bakan Çelik’e uzattı. Çelik, telefonda görüştüğü kişeye hayırlı olsun dileğinde bulundu.