Mecburiyetten hırsızlık yapmış!

Adana'da kuaförün cep telefonunu çalan hırsız güvenlik kamerasına yakalandı.

Adana’da kuaförün cep telefonunu çalan hırsız güvenlik kamerasına yakalandı. Görüntüleri izleyen polisin yakaladığı hırsız, pişman olduğunu, kendisini uyuşturucuya alıştırıp hırsızlık yaptırdıklarını söyledi.

Merkez Seyhan ilçesine bağlı Cemalpaşa Mahallesi’nde bayan kuaförüne iş başvurusu için gelen Mehmet G., uzun süre sohbet ettikten sonra gazete okuma bahanesiyle masanın üzerindeki telefonu aldı. Çaldığı telefonla konuşuyormuş gibi yaparak kuaförden uzaklaşan zanlı, hırsızlık için girdiği dükkanda 27 dakika kaldı. Bir müddet sonra kuaför telefonunun çalındığını fark ederek polisi aradı. Kuaförün güvenlik kameralarına yansıyan bu görüntülerin ardından polis, zanlının daha öncede hırsızlıktan kaydı bulunan Mehmet G.’yi (25) evine gözaltına aldı.

Zanlı emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Sevk sırasında zanlı basın mensuplarının ‘Neden hırsızlık yaptın’ sorusuna ise, “Mecbur kaldım, ben madde bağımlısıyım bu nedenle hırsızlık yaptım. Beni bu maddeye alıştırdı, o yüzden hırsızlık yapıyorum, pişmanım.” diye yanıt verdi. Şahıs çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı