Meclis’e Balaman ile ilgili önerge verildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta Milletvekili Mevlüt Coşkuner, Isparta'da yaşanan dayak olayı ile ilgili Meclis'e soru önergesi verdi.

Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman’ın Zaman Gazetesi İl Temsilcisi Arif Bayram Taş ve muhabir Mustafa Altıntaş’ın yayınlanan bir haberden dolayı darp edilmesini eleştiren Coşkuner, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’dan önergenin yazılı olarak cevaplandırılmasını istedi.

Coşkuner, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na (TBMM) sunduğu önergesinde 5 soru yöneltti. Coşkuner, önergede öncelikle kamu malını zarara uğratmak ve usulsüz işlerinden dolayı Belediye Meclisi’nce Hasan Balaman’ın yetkilerinin alınması hakkında ne düşünüldüğünü sordu.

Yetkilerin alınmasına konu olan işlerle ilgili inceleme yapılıp yapılmayacağını soran Coşkuner, temizlik ihalesi hakkında da soru yöneltti. Son olarak da makamda gazeteci döven Balaman’ın basın mensuplarına yönelik tavır ve davranışları konusunda bakanlığın ne düşündüğünü soran Coşkuner, tasvip edilmediği takdirde inceleme başlatılıp başlatılmayacağı konusunu sordu.