Meclis’te eski milletvekilleri kavga etti

Türk Parlamenterler Birliği'nin eski başkanı Zeki Çeliker, eski Milletvekilleri Samet Güldoğan ve Ertuğrul Mat ile kavga etti.

Yumruklaşmaya dönüşen kavga, araya giren polisler tarafından önlendi. Çeliker’in daha önce davalık olduğu Güldoğan’la davayı kaybettiği için tartıştığı iddia edildi. Gündoğan’ın, Kavaklıdere Polis Karakolu’na şikayette bulunduğu ve rapor aldığı belirtildi.

Çeliker, öğleden sonra bazı yanındaki bazı milletvekilleriyle iktidar kulisine gitti. Çeliker, iktidar kulisinde Parlamenterler Birliği’nin mevcut yönetiminde bulunan Ertuğrul Mat’la karşılaştı. Mat’ın, “Güldoğan’la niye kavga ettin” sözlerine sinirlenen Çeliker, bu kez de öfkesine hakim olamayarak Mat’a saldırdı. Mat’ı yumruklayan Çeliker’e polisler ve eski milletvekilleri engel oldu.

Çeliker’in, milletvekili olduğu dönemde Meclis kulisinde diğer milletvekilleri ile de kavga ettiği öğrenildi. Çeliker, daha önce bir travesti ile ilişkisi ile gündeme gelmiş ve ardından da Türk Parlamenterler Birliği üyeliğinden atılmıştı.