Meclis’te kayıkçı kavgası yapılıyor

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, Meclis'te kayıkçı kavgalarının yapıldığını ileri sürdü.

Başbakan da ‘mal varlığının açıklanması yasalara uygun değil, mal varlığımı açıklamıyorum.’ demiştir. Bu şekilde gerçek gündemden uzak duran iktidar, milletin vicdanından da yok olacaktır” dedi.

Baykal’ın ‘mal varlığı açıklanmalıdır’ şeklindeki beyanatların da samimiyetinden şüphe duyduğunu ifade eden Sezer, şunları kaydetti: “Siirt seçimlerinin iptali, yasal koruma ile Recep Tayip Erdoğan’ı dokunulmazlık zırhına bürüyen Baykal’dır. O halde Türkiye bu iki insandan kurtulmalıdır. Bu yozlaşmanın önüne geçecek, ülkeye hizmet aşkıyla yanan, dürüst, çalışkan siyasetçilere ihtiyaç vardır. Bunu yapacak olan da Demokratik Sol Parti’dir.”

Sezer, kamuoyuna yansıtılanın aksine gerçek yükselenin DSP olduğunu iddia ederek, ”Demokratik Sol Parti halkın her kesimiyle buluşuyor. Gerçek gündemle ilgili çalışmalar yapıyor” dedi.

AK Parti hükümetinin kurulduğu günden beri ana muhalefetle birlikte dayatılan olumsuzlukların had safhaya geldiğini öne süren Sezer, ekonomide gösterilen rakamların suni ve hormonlu olduğunu savundu.

Ekonomik büyümeden halkın pay almadığının ortada olduğunu kaydeden Sezer, “Ekonomide duvara tosladık. Çiftçinin battığını biliyorsunuz Antalya bir tarım ili. Çalışanlar yüzde 27 gelir kaybına uğradı. Enerji darboğazına girdik. Enerji politikamız yok. Dışa bağımlı enerji politikamız devam ediyor. Enerji kaynaklarımız değerlendirilemiyor. Şimdi gelinilen noktada enerjiden darboğazdayız, en pahalı enerjiyi kullanıyoruz. Hükümet yatırım yapmıyor. Yüksek fiyatlar ise yatırımcının rekabet gücünü kırıyor.” diye konuştu.