Megakentler yükselişte

İstanbul’un 15. sırasında yer aldığı ve toplamda 22 şehri kapsayan dünya megakentleri listesi, ülkemizden pek çok şehri daha ağırlayacak.

Günümüzde 6 milyar kişiye ev sahipliği yapan dünyamız, 2015 yılında 8 milyar nüfusa sahip olacak. Barınma ihtiyacı her geçen gün artacak. Hiç kuşkusuz; kentleşme konusu tüm dünya ülkeleri için önem derecesi en yüksek konular arasındadır. 4 bin yıldan beri insanoğlunun yerleşme ve barınma ihtiyacını gideren kentlerin yıldızı, 20. yüzyılda fazlasıyla parladı. Buna sebep olan ana etken ise, kırsal kesimde yaşayan insanların şehirlere gösterdiği eğilim. Bu bilgilerin doğruluğu, Birleşmiş Milletler tarafından da doğrulanmakta. 2007 yılında, şehirlerde yaşayan nüfus, köy ve kasabalarda yaşayan nüfustan daha yoğun olacak.

Her geçen gün gelişen teknoloji de, şehir mimarileri ve yerleşim modelleri üzerinde etkin rol oynuyor. Artan nüfusa çözüm önerisi olarak geliştirilen gökdelenler, kısa gelecek içerisinde akıllı binalara dönüşecek ve binaların kalitesi yükselecek.

Ülkemiz de dünyada yaşanan gelişmeleri, çok yakından takip ediyor ve yaşanan gelişmeler konusunda benzerlikler gösteriyor. Gayrimenkul sektörümüz, oldukça dinamik bir yapıya sahip ve tüm dünyada kabul gören kentleşme konusu, ülkemizin de birincil ihtiyaçları arasında.

Ekonominin her geçen gün istikrar kazandığı ülkemiz, teknolojiyi satın alma konusunda daha etkinleşiyor. Ekonomimizin her zaman ateşleyici unsuru olmayı başaran inşaat sektörü de, tüm bu yaşananlara doğru orantılı olarak gelişiyor, büyüyor ve profesyonelleşiyor.

FUARLARIN ÖNEMİ

Bu profesyonelliğin en önemli kanıtlarından biri, hiç kuşkusuz ülkemizde düzenlenen fuarlardır. Yükselen ekonomisi ile bilgiye ve iletişime yönelen sektör, gerçekleştirilen inşaat fuarları sayesinde hem teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor hem de bilgiyi paylaşabileceği ve sektörü bir arada bulabileceği bir platforma kavuşmuş oluyor.

Ülkemizin en büyük fuarcılık şirketlerinden olan İhlas Fuar Hizmetleri, ekonominin en dar boğazda olduğu dönemlerde dahi inşaat sektörüne yatırım yapan ve bu yatırımın doğruluğunu savunan fuar şirketidir.

Tüm sektörlere yönelik geliştirdiği projeler ile dikkat çeken şirket, sektörlerin ihtiyaçlarına ve sorunlarına özel çözüm önerileri sunuyor ve ilklere imza atıyor. Duvar 2007 Fuarı ve İzolasyon 2007 Fuarı, alanlarında ülkemizin ilk ve tek fuarlarıdır.

DUVAR 2007 FUARI ve İZOLASYON 2007 FUARI

19 – 22 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan fuarlar, geçen sene düzenlenen İstanbul Boya Fuarı ile aynı tarihlerde karşılıklı salonlarda gerçekleştirilecek. İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan fuarların çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Katılımcı ürün gruplarında muhteşem bir çeşitliliğe imza atması beklenen fuarlar, rekor düzeyde ziyaretçi ağırlayacak.

SEKTÖRDE GÜÇBİRLİĞİ

Yepyeni bir fuar olarak sektörde büyük heyecan uyandıran Duvar 2007 Fuarı, konusuyla ilgili dernekler tarafından da destekleniyor. Duvar 2007 Fuarı’nı destekleyerek fuara üyeleri ile katılacak olan kuruluşlar, faaliyetleri hakkında da sektörü bilgilendirecekler.

Gazbeton Üreticileri Birliği (TGÜB), Tuğla ve Kiremit Üreticileri Derneği (TUKDER), Bims Sanayicileri Derneği (BSD), Polistren Üreticileri Derneği (PÜD) fuarı destekleyen kuruluşlar arasında yer alıyor.