Mehdi’ye Ankara dönüşü suikast

Irak Bayındırlık Bakanlığı'nda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Abdülmehdi'nin de katıldığı bir toplantıda meydana gelen patlamada 10 kişi hayatını kaybetti.

Polis, Mansur semtindeki Bakanlık binasının önünde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 10 kişinin öldüğünü, 18 kişinin yaralandığını açıkladı.

Patlama sırasında Şii Irak Devlet Başkan Yardımcısı Adil Abdülmehdi’nin Bakanlık binasında düzenlenen bir konferansa katıldığı ve saldırıdan yara almadan kurtulduğu belirtildi.

İlk haberlerde, patlamanın, Abdülmehdi’nin katılımıyla Bakanlık binasında düzenlenen tören sırasında meydana geldiği bildirilmişti. Bir bakanlık çalışanı, patlamaya havan mermisinin yol açtığının sanıldığını söylemişti.

ABDÜLMEHDİ, KONTROL İÇİN HASTANEYE KALDIRILDI

Irak Devlet Başkan Yardımcısı Adil Abdülmehdi’nin, Bayındırlık Bakanlığındaki patlamada aldığı hafif yaralar üzerine, “rutin kontroller” için hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Üst düzey bir yetkili, “Hastaneye sevk edildiğini biliyoruz ancak bu normal bir kontrol” dedi.

Polis, Mansur semtindeki bakanlık binasının önünde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 10 kişinin öldüğünü, 18 kişinin yaralandığını açıklamıştı.

Patlama sırasında Abdülmehdi’nin bakanlık binasında düzenlenen bir konferansa katıldığı ve saldırıdan yara almadan kurtulduğu belirtilmişti.