Mehmet Ağar; ‘Başbakan milleti güldürüyor’

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Başbakan Erdoğan'ın "basın bize yeterince" yer vermiyor şeklindeki sözünü eleştirerek, "Başbakan milleti güldürüyor" dedi.

Ağar, hükümetin Türkiye’nin omurgasını oluşturan kesimleri yok sayarak, toplumsal dengeyi sarsarak, yüksek işşizlik ve üretim azlığını topluma yeni masallarla anlatma peşinde olduğunu vurguladı.

Ağar, Başkaban Erdoğan’ın kendilerine basının yeterince yer vermediği yönündeki sözlerini eleştirerek, basın mensuplarına şöyle seslendi: “Hükümetin yeteri derecede basında yer almadığını ifade eden Başbakan, kendilerine boykot edildiğini ifade eden Başbakan, milleti güldürmektedir. Biz rica ediyoruz bizi sakin hiç yazmayın, onları yazın. Onlar basında yeteri kadar yer almıyorlar. Biraz daha fazla yer almaları için gayretlerinizi esirgemezseniz memnun olacağız.”

Ağar, sona doğru yaklaşan bir çaresizliği, zaman kazanma ve millet nezninde karşılık bulmayacak çırpınışlar olarak değerlendirdi. Bir siyasi iktidar için 3,5 yılın ne kadar önemli olduğunu ifade eden eden Ağar, kendilerine yoğun bir ilginin altında yatan nedenin mevcut olan iktidara güvensizlik olduğunu söyledi. Ağar, İstanbul’da partiye katılımda ortaya konan iradenin Anadolu’dan büyükşehirlere doğru bir gücün yola çıktığını ifade etti.

Ağar, önümüzdeki dönemde yeni bir iktidarın belirleneceği ve milletin gerçek anlamda iktidar olacağı, bütün problemleri demokrasi içinde, hukuk içinde, hak ve özgürlükler bağlamında çözüleceği bir iktidarı var etmenin zamanının geldiğini vurguladı. Söylenenlerin karşılığının olmadığı ve bütün söylenenlerin milletin vicdanında karşılıksız çek gibi geri döndüğü bir dönemin devam ettirilmesinin imkansız olduğunu ifade eden Ağar, Türkiye’nin içerisine düşürüldüğü yüksek borca ve faize dayalı sanal ekonominin yerini üretime ve yatırıma dayalı ekonomik programları getireceklerini kaydetti. Ağar, sosyal huzuru temin edecek, toplumun her noktasında zıtlaşmaları kutuplaşmaları ortadan kaldıracak, demokrasinin getirdiği açılımların kazandırdığı hak ve özgürlükleri kazandıracak süreci hayata geçireceklerini söyledi.

Ağar, toplumun her kesiminde 1999 yılından sonra devam eden 7-8 senelik zalim süreci milletin başına musallat edildiğine işaret ederek, “Gün bu bütün eksiklerden ve noksanlıklardan kurtulma zamanıdır. Bütün bu sorumlulukların içeresinde pay sahibi olup da hiç üzerine alınmayan, hala millete yeniden umud olacağım diye ortada gezinenlerin millet nezninde hiçbir karşılığının olmayacığını millet görecektir. Modern demokrasilerde demokrasiyi dejenere eden bir takım iletişim vasıtasıyla milletin zihnini bulandırmaya çalışanlar ve yüksek maliyetlerle siyasette sanal tablolar yaratmaya çalışanların hüsranla karşılacağını dönen açılmaktadır” dedi.

Mehmet Ağar, siyaset okulu çıkısında Bitlis’in Ahlat ilçesinden geldiğini söyleyen bir vatandaşı dinledi. Ağar’a “Ahlat’tan geliyorum 3 gündür açım” diyen vatandaşı sakinleştirmeye çalışan Ağar, AK Parti’yi iktidara getiren şartların iktidarı götüreceğini söyledi.