‘Mehmet Ağar mafyadır ona oy verilmez’

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, AK Parti iktidarının 3,5 yılda verdiği hiçbir sözü tutmadığını, çetin yolları aşmanın tavşan yürekli insanların işi olamayacağını söyledi.

DYP Trabzon İl Teşkilatı’nın düzenlediği ‘Karadeniz’e sahip çıkmak Türkiye’ye sahip çıkmaktır’ mitingine katılan Ağar, AK Parti iktidarını yetersizlikle suçladı.

AK Parti’nin göreve geldiği 3,5 yıldır hiçbir sözünü yerine getirmediğini iddia eden Ağar, “Bunlar iktidara gelirken halka bir çok söz vermişlerdi. Bugün gelinen noktada hepsinden sınıfta kaldı. Ayakları yere basamaz duruma geldi. İşsizlik, yolsuzluk, yasaklar almış başını gidiyor. Halktan tamamen kopmuşlar, Dubai prensiyle oturup kalkmaya başladılar.” dedi.

Fındık üreticisinin perişan bir vaziyette olduğuna da değinen Ağar, şöyle konuştu: “FİSKOBİRLİK fındığa 7 YTL fiyat verdiğinde iktidar buna sahip çıktı. Üretici bir yıldır parasını alamıyor. İktidar topu Fiskobirlik’e atıyor. Fiyat bugün 7 YTL’den 4 YTL’ye düştü. Fiskobirlik’in başına kendi adamını seçtiremediler. Seçtiremeyince de üretici sahipsiz kaldı. Bunlar Kanarya Sevenler Derneği kurulsa başına bizim adamımız geçsin diyorlar. Fındığa savunmak Karadeniz’i savunmaktır. Karadeniz’i savunmak Türkiye’yi savunmaktır. Bu nedenle fındığı sonuna kadar savunacağız. Trabzon’da fındık konusunu gündeme alacağımızı düşündüklerinden şimdi ayakları titriyordur. Belki bu korkuyla fındığa bir formül getirirler.”

Ağar, “Türkiye’nin tek umudunun DYP iktidarı olduğunu kaydederek, “Bunlar işlerin farkında değil. Hiçbir işin üstüne cesaretle gidemiyorlar. Ülkenin güvenliği söz konusu olduğu yerde kimse korkak olamaz. Bunlara sıfır terörlü bir ülke bıraktık. Bakın şimdi ne hale geldi. Üstesinden de gelemeyecekler. Sizlere açıklıkla söylüyorum. Türkiye’nin tek umudu DYP iktidarı olacaktır. Eğer bu ülkede gök kubbe çökmedikçe, yer yarılmadıkça kimse bu bayrağa zarar veremeyecektir. Çetin yolları aşmak yufka yüreklilerin işi olamaz. Çetin yollar Karadeniz gibi yürekle aşılır, kale gibi yürek ister. Herkesin güven içerisinde huzura kavuşması, demokrat bir Türkiye olması bizim iktidarımız döneminde olacaktır.” diye konuştu.

Yolun sonunun göründüğünü de vurgulayan Ağar,Yeni baştan adaleti, huzuru, kalkınmayı inandığı gibi yaşamayı, bir iktidara doğru Türkiye’yi taşımak bizim işimiz. Bu dava için gönlümüzü, hayatımızı ortaya koyduk. Yüce Allah bize en dirayetli iktidarı nasip etsin. Yüreksiz, korkak hareket edecek iktidarı Allah nasip etmesin.” şeklinde konuştu.

DYP lideri Ağar’ın konuşmasının son bölümünde ‘Mehmet Ağar mafyadır ona oy verilmez’ yazılı döviz asan Süleyman Kol(32) adlı bir kişi emniyet güçleri tarafından miting alanından uzaklaştırılarak göz altına alındı.