Mehmet Ağar Tekirdağ’da miting havasıyla karşılandı

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar bugün bir dizi inceleme yapmak üzere gittiği İpsala dönüşünde Tekirdağ'da mola verdi.

Ağar’ın gelmesiyle birlikte İl Emniyet Müdürü Cemil Demir, telefonla aradığı Mehmet Ağar’a ‘Hoşgeldiniz’ dedi.
DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, bölgede yaşanan sel felaketinde zarar gören İpsala’yı ziyaret etmek amacıyla bugün Tekirdağ’dan geçerek İpsala’ya gitti. Öğle saatlerinde gittiği İpsala’da vatandaşlarla görüşen Ağar, dönüşte Tekirdağ’a uğradı. Akşam saatlerinde geldiği il merkezi sahil bandı üzerinde DYP İl Başkanı Süleyman Miran, Merkez İlçe Başkanı Tuncer Başoğlu il ve merkez ilçe yönetimi ve çok sayıda partili tarafından karşılandı.

Sahil bandı üzerinde bulunan bir çay bahçesinde partililerle buluşan Mehmet Ağar’ı karşılayan partililer miting havası yaşattı. Yoğun kalabalık tarafından karşılanarak misafir edilen Mehmet Ağar, çay içerek partililerle sohbet etti. Ziyareti esnasında sohbette hazır bulunan gazetecilerin de sorularını yanıtlayan DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, bölgede yaşanan afeti değerlendirdi.

İpsala’da yaşanan su taşkınları konusunda, bölgedeki çalışmaların hummalı şekilde sürdüğünü anlatan Ağar, İpsala ve bağlı beldelerde süren çalışmaların son derece kararlı ve azimli şekilde sürdüğüne dikkat çekti. İpsala’da sevgi seliyle karşılandığına işaret eden Ağar; “İpsala’da miting havasıyla karşılandık. Trakya’da çok sağlam ve istikrarlı şekilde yükselişimiz sürüyor. Bu bizi rehavete sokmasın; bilakis herkes aileleriyle birlikte siyasetin içinde yer alsın” dedi. Bölgede ve Bulgaristan’da etkili olan yağışın beraberinde getirdiği afetle ilgili olarak İpsala’da yaptığı incelemeleri anlatan DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Meclise önerge sunacaklarını ve zarar gören çiftçiye pirim ödemelerinin Nisan ayına kadar yapılması için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.

Öte yandan sanayi kesiminin de sorunlarıyla ilgilenilmesi gerektiğini belirten Ağar, Hükümetin uyguladığı politikaları eleştirdi.

Ağar, mola verdiği Tekirdağ’da çay içerek sohbet etti. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Ağar, kendisini karşılayan 300 kişilik partili grubuyla tek tek vedalaşarak İstanbul’a gitmek üzere ilden ayrıldı.