Mehmet Agar’dan Ramazan Bayrami mesaji

ANKARA - Ramazan Bayrami mesaji yayimlayan Dogru Yol Partisi (DYP) Genel Baskani Mehmet Agar, "3 günlük bayramin hiç olmazsa 'bir saatini' kimsesiz, yoksul, muhtaç çocuklara ayiriniz" dedi.

“Dini bayramlarimiz; milletçe birbirimizle kucaklastigimiz, güzel dinimizin emrettigi biçimde ihtiyaç sahiplerine yardim elimizi uzattigimiz müstesna günlerdir. Ramazan Bayrami’nin; Pakistan’da, Irak’ta, Afganistan’da ve dünyanin birçok bölgesinde felaketlerin, savaslarin ve yokluklarin ortasinda bayrami kutlayacak olan Müslüman kardeslerimize baris ve huzur getirmesini diliyorum. Bu mübarek Bayram vesilesiyle bütün milletimize, bir siyasi lider olarak degil, sade bir vatandas sifatiyla seslenmek, bir çagrida bulunmak istiyorum: Ramazan ayinin son haftasinda ülke gündemimize yerlesen, vicdan sahibi herkesi derinden etkileyen, hepimizin dikkatini kimsesiz çocuklara yönlendiren insanlik disi olaylar, bayram boyunca hafizamizin bir kenarinda bulunmalidir.

Ihtiyaç sahibi çocuklarimiza gösterecegimiz ilgi ve özen, hem bir medeniyet ve insanlik ölçücü, hem de dinimizin bize emridir. Ramazan Bayrami, ‘çocuklarin varligiyla ve onlarin mutluluklariyla’ seker tadinda geçer. 3 günlük bayramin hiç olmazsa ‘bir saatini’ kimsesiz, yoksul, muhtaç çocuklara ayiriniz.

Mesele maddi yardim veya somut yardimlar degildir. Sadece bir çocugun kalbini kazanmak, sadece bir çocuga yalniz olmadigini hissettirmek dahi, bütün dünyayi kazanmakla esdegerdir.”