Mehmet Ağar’ın istifası Elazığlılar’ı üzdü

Elazığ'da Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın istifası Elazığlıları üzerken, Ağar'a vefasızlık yapıldığı görüşü hakim.

Türkiye’de yapılan genel seçimlerde baraj altında kalacağını anladıktan sonra istifasını açıklayan Mehmet Ağar, hemşehrilerini üzdü.

Yapılan genel seçimlerde kullanılan oyların büyük çoğunluğu açıklanırken, baraj altında kalacak partilerden biri olarak görülen DP Genel Başkanı Mehmet Ağar’ın istifası Elazığ’da büyük üzüntüye sebep oldu.

Gazeteci Yazar Bedrettin Keleştimur, Mehmet Ağar’ın baraj altında kalarak kendilerini üzdüğünü belirterek, seçim sonuçlarının kendisini yanılttığını vurguladı.

AK Parti’nin birinci parti olarak yüzde 38 civarında oy alacağını tahmit ettiğini belirten Keleştimur, “Ancak beklediğim gibi olmadı AK Parti şaşılacak yükseklikte bir o aldı. Ancak Ağar’da beklediğimden az oy alarak barajın altında kaldı ve bütün Elazığlıları üzecek nitelikte bir kararla istifa etti” şeklinde konuştu.

Mehmet Ağar’ın istifa etmesinin etik ve doğru bir karar olduğunun altını çizen Bedrettin Keleştimur, şöyle dedi: “Mehmet Ağar, seçimden önce barajı aşamadığı takdirde istifa edeceğini belirtmişti. Sonuçta söylediğini yaparak istifasını sundu. Bu da Ağar’a yakışan bir karardı. Ancak biz şimdi Deniz Baykal’dan da aynı etik yaklaşımı beklemekteyiz. Çünkü anamuhalefette bu kadar oy kaybetmesi kendisini istifasını gerektiriyor.”

Ayrıca Mehmet Ağar’ın Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrasında günah keçisi olarak seçildiğinin altını çizen Bedrettin Keleştimur, bunun yanında Ağar’ın kendini anlatamadığının da etkili olduğunu sözlerine ekledi.

Elazığ Kanal 23 Televizyonu genel yayın yönetmeni Arif Çakmak ise, Mehmet Ağar’ın Elazığlılar için büyük üzüntü kaynağı olduğunu belirterek, Ağar’a her görüşten insanın değer vermesine rağmen çıkan sonucun şaşırtıcı ve üzüntü verici olduğunu söyledi.

Barajı geçememesine rağmen Elazığ’dan DP Genel Başkanı Mehmet Ağar’a verilen oyun üzücü olduğunun altını çizen Çakmak, “Mehmet Ağar, seçimden önce ‘Barajı geçemezsem evimde otururum.’ demişti. Ve kendine yakışır şekilde söylediğini yaparak istifa etti. Buda Mehmet Ağar’a yakışan bir karardı.” şeklinde görüş belirtti.