Mehmet Ali Erbil ‘Esler arasindaki dayak sagliksiz insanlara has bir özellik’

KAYSERI - Ünlü Sovmen Mehmet Ali Erbil, magazin dünyasinin son günlerdeki gündem konusu esler arasinda dayagin sagliksiz insanlara has bir özellik oldugunu söyledi.

Erbil, sinema çalismalarina iliskin verdigi bilgilerde de Aralik ayinin 5 ve 6’sinda iki filminin birden gösterime girecegini duyurdu.
Magazin dünyasinin ünlü sovmeni Mehmet Ali Erbil, Saray Hali ile yaptigi sponsorluk anlasmasi çerçevesinde Kayseri’nin Develi ilçesine geldi. Develi’de Saray Hali üretim tesislerini gezen Mehmet Ali Erbil, tamamen sanal ortamda modellenen bir haliya adini yazarak imzasini atti ve baskiya gönderdi. Fabrika önünde kendisini karsilayan çocuklarla da bir süre sohbet eden Erbil, basin mensuplarina takilmadan da edemedi.

Fabrika gezisinin ardindan kameralara konusan Ünlü Sovmen, Deniz Akkaya’nin erkek arkadasindan dayak yedigini açiklamasiyla magazin dünyasinin gündemine oturan esler arasindaki siddet konusunda açiklamalar yapti. Dayagin ruh sagligi bozuk insanlarin arasindaki iliskilerde ortaya çikabilecegini dile getiren Erbil, ‘Dayak cennetten çikmadir’ atasözünün de bu devrin Türkiye’sinde geçerli olamayacagini ifade etti.

Erbil, 5 ve 6 Aralik’ta sinemalarda gösterime girecek Keloglan ve yeni Hababam Sinifi filmlerine iliskin de açiklamalar yapti. Kendisinin rol aldigi iki filmin ayni tarihlerde gösterime girecek olmasini güzel olay olarak nitelendiren Erbil, “Mehmet Ali Erbil’in içinde bulundugu iki yapit ayni anda gösterime giriyor. Bu sevindirici bir olay. Türk sinemasi bugün 10 milyon izleyici potansiyeline ulasti. Bu nedenle iki filmin de yeterince ilgi görecegini umuyorum.” dedi. Iki filmin de farkli özelliklere sahip olduguna deginen Sovmen Erbil, “Hababam Sinifi’nin kemiklesmis bir seyirci kitlesi var. Keloglan ise 25 yildan bu yana islenmedi. Bu yüzden iki film için de iddialiyiz.” diye konustu.

Hababam Sinifi’nin yeni versiyonunda rol alan Seda Sayan’a da deginen Erbil, “Seda çok basarili bir karakter canlandirmasi yapti. Bir anlamda içindeki canavari disari çikardi diyebiliriz.” seklinde konustu.