Mehmet Atalay’ın 2011 heyecanı

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, 2011 Dünya Üniversite Kış Oyunları'nın Türkiye'ye verilmesiyle, dünya organizasyonlarının çıtasını yükselttiklerini söyledi.

Organizasyonlarla takdir gördüklerini ifade eden Atalay, ”Çıtayı yükselttik. Dünya organizasyonlarının çıtasını da yükselttik.

Dolayısıyla talip olduğumuz etkinlikleri ülkemize kazandırabiliyoruz” dedi. Dünya Basketbol Şampiyonası’nın ardından şimdi de Dünya Üniversite Kış Olimpiyatları’nın ev sahipliğini de aldıklarını ifade eden Atalay, şunları söyledi: ”Dünya bizi izlemeye devam etsin.

Erzurum, Erzincan, Bayburt ve Kars’ta bu organizasyon ile ciddi bir hareketlilik ve gelişme başlayacak. Şehir planlarında ciddi değişiklikler olacak. 2011’e kadar büyük yatırımlar yapılacak. Oluşturulacak yeni tesisler bundan sonra alabileceğimiz diğer organizasyonlar ve bir nolu hedefimiz konumundaki olimpiyatlar için ciddi bir referans olacak. Bugüne kadar çok zayıf olan kış sporlarımızda gelişecektir. Kış sporlarında da madalya alabilecek oyuncular yetişecektir.”