Mehmet Atıcı vefat etti

Anadolu Ajansı’nın Aliağa Muhabiri deneyimli gazeteci Mehmet Atıcı, bir süredir tedavi gördüğü Tepecik Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

1 Mart 1945 tarihinde Hatay’ın Erzin ilçesinde doğan Atıcı, askerlik yıllarına kadar bir süre serbest çalıştı. Askerlik sonrası Kıbrıs’a giden Atıcı, dönüşünde Çeşme Altın Yunus Oteli’nde çalışmaya başladı. 1976 yılında Aliağa’ya gelen Mehmet Atıcı fotoğrafçılık yaptı.

Daha sonra gazeteciliğe başlayan Atıcı, sırasıyla Tercüman, Bulvar, Cumhuriyet, Yeni Asır, Hürriyet ve Günaydın gazetelerinin Aliağa muhabirliğini yaptı. 1982 – 1984 yılları arasında Hürriyet Haber Ajansı’nın da muhabirliğini yapan Mehmet Atıcı, 15 yıldan bu yana Anadolu Ajansı ve TRT Aliağa Muhabirliği görevlerini yürütüyordu.

Mehmet Atıcı’nın cenazesi salı günü Aliağa Merkez Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Aliağa Belediye Kabristanlığı’nda defnedilecek.

Aliağa’da 7’den 70’e herkesin sevgi ve saygı duyduğu Mehmet Atıcı’nın ölüm haberi Aliağa’da büyük üzüntü ile karşılandı.