Melikşah Üniversitesi’nde kayıt heyecanı başladı

Kayseri'nin ilk vakıf üniversitesi olan ve bu yıl yüzde 97 doluluk oranına ulaşan Melikşah Üniversitesi'nde kayıt heyecanı başladı.

Kayseri’nin ilk vakıf üniversitesi olan ve bu yıl yüzde 97 doluluk oranına ulaşan Melikşah Üniversitesi’nde kayıt heyecanı başladı.

Kurulduğu ilk günden bu yana hızla gelişen ve her geçen gün başarı çizgisini biraz daha yükselten Melikşah Üniversitesi’ni kazanan 691 öğrenci ve aileleri kayıt heyecanı yaşadı. 2 Eylül’de başlayan ve ilk gününde yoğun olan kayıtların, Melikşah Üniversitesi personelinin özverili ve sistematik bir şekilde çalışması sonucunda rahat tamamlandığı belirtildi. Üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi binasında 2 -6 Eylül tarihleri arasında sürecek olan kayıt günlerinde Melikşah Üniversitesi akademik personeli de ailelere ve öğrencilere kazandıkları bölümler hakkında bilgi veriyor.

Ayrıca bu yıl geçen yıla oranla Melikşah Üniversitesi’ne uluslararası öğrenci başvurusunda da artış olduğu dikkat çekti. 50 farklı ülkeden 140 öğrencinin Melikşah Üniversitesi’ne başvuru yaptığı bildirildi.