Memleket tatları bir hafta Aydınlıları bekliyor

Aydın'ın Efeler Belediyesi, Türkiye'nin dört bir yanındaki damak tadı ve kültürleri "Memleketten Geldik" etkinliğiyle Aydınlılarla buluşturuyor.

Aydın’ın Efeler Belediyesi, Türkiye’nin dört bir yanındaki damak tadı ve kültürleri “Memleketten Geldik” etkinliğiyle Aydınlılarla buluşturuyor. Çeşitli illerin mahalli ürünlerinin yer aldığı etkinlikte Aydınlılar, bu lezzetleri tatma imkanı bulacak.

Mahalli ürünlerin bulunduğu tezgahları ziyaret eden Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Türkiye’nin değişik kültürü, yaşamı, insanları ve damak tadı zenginliğiyle bir bütün olduğunu söyledi. Ülkedeki değişik yörelere ait tat ve kültürlerin Aydın’da sunulmasından mutlu olduklarını belirten Başkan Özakcan, “Vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes, Türkiye Cumhuriyetimiz’in vatandaşıdır. Biz de halkımızın tamamını kucaklıyoruz. Bu anlayışla hizmet ediyoruz. Bu zenginliklerimizi Aydın’da tanıtacağız. Farklılıkları ve zenginliğiyle bir bütün Türkiye. Türkiye, dünyanın en güzle coğrafyasında yer alan, her türlü inanç farklılıklarıyla, kültürüyle, mutfağıyla, farklılığıyla zengin bir ülke.” dedi.

“Memleketten Geldik” etkinliği, 10-16 Ekim 2014 arasında Hasanefendi Mahallesi Hidayet Sayın Merkezi Kültür Sokağı’nda devam edecek. Burada Trabzon, Antakya, Samsun, Malatya, Kayseri, Merzifon, Diyarbakır, Antalya, Gümüşhane, İzmit, Gaziantep, Siirt, Uşak ve Adana yörelerine ait ürünler sergilenecek. İzmit pişmaniyesi, Kayseri pastırması, Uşak tarhanası, Trabzon peynir çeşitleri, Antakya baharatları ve diğer illere ait ürünlerin tadına bakma ve alma imkanı olacak. CİHAN