Memura ek ödeme yasası bu hafta çıkıyor

Memur ve sözleşmeli personele ocak ve temmuz aylarında ek ödeme yapılmasına imkan veren tasarının görüşmeleri Meclis’te devam edecek.

TBMM Genel Kurulu, yarın ek ödeme alamayan memur ve sözleşmeli personele ocaktan itibaren 40, temmuzdan itibaren de 40 YTL daha ek ödeme almasına imkan veren yasa tasarısı için mesai yapacak. Genel Kurul, 7 maddesi görüşülen 13 maddelik tasarı yasalaşıncaya kadar çalışacak.

Genel Kurul’da, çarşamba günü, Türkiye ile Tunus arasında sanayi işbirliği anlaşmasının onaylanmasını içeren yasa tasarısı, daha sonra da Yükseköğretim Kurumları Teşkilat Yasası’nda değişiklik yapan tasarı ele alınacak. Ayrıca, At Yarışları Kanunu’nda değişiklik öngören yasa tasarısı görüşülecek. Tasarıda, at yarışlarında koşuya kayıtlı her atın doping muayenesine tabi tutulması, toplanan paraların daha hızlı yatırıma dönüştürülmesi amacıyla düzenleme yapılıyor. Tekel’in, tütün üreticileriyle 2005 yılı fiyat ve miktarından 2006’da alım-satım sözleşmesi yapmasına imkan veren, AK Parti Milletvekili Mahmut Göksu’nun yasa teklifi, 23 Mart Perşembe günü görüşülecek. Bu teklifin yasalaşmasının ardından, ihraç malı taşıyan nakliye araçlarının kullandığı motorinin ÖTV ve KDV’den muaf tutulmasını öngören yasa tasarısı ele alınacak.