Menemen’deki ögretmene dayak olayi yürüyüsle protesto edildi

IZMIR - Izmir'in Menemen ilçesinde bulunan Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde geçtigimiz sali günü ögretmen Ayhan Gider'in 3 ögrenci tarafindan dövülerek agir yaralanmasi, yapilan yürüyüsle protesto edildi.

Grup adina konusan Egitim-Sen Menemen Bastemsilcisi Turgut Aydin, ülkede son yillarda giderek artan asayis olaylarinin kaygi verici boyutlara ulastigini söyledi. Ögretmen Ayhan Gider’e yönelik saldiriyi gerçeklestirenlerin bir an önce hakettigi cezaya çarptirilmasini isteyen Aydin, “Ögretmenler okullarina, doktorlar hastaneye, esnaf isine tedirgin gitmektedir. Böyle bir ortamda saglikli ve nitelikli hizmet vermek mümkün degildir” dedi.

Menemen’de geçtigimiz sali günü meydana gelen olayda, iddialara göre, Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ögrencisi M.T. ve arkadaslari okulda metal ögretmenligi yapan Ayhan Gider’i okul çikisinda döverek agir yaralamisti. Gider, arkadaslari tarafindan Menemen Devlet Hastenesi’ne kaldirilip tedavi altin alinmisti. Olay sonrasi olaya karistiklari iddia edilen 3 kisi polis tarafindan yakalanarak gözaltina alinmis, 2 kisi daha sonra serbest birakilmisti.