Menemen’de kene avı!

İzmir'in Menemen ilçesinde bazı sokaklarda toplu halde bulunan keneler çevre sakinlerini ayağa kaldırdı.

Menemen İlçesi Avcı Sokak’ta yaşayan vatandaşlar ‘kene’ tehdidi altında bulunuyor. Sokağın hemen her tarafında görülen keneler vatandaşlara korkulu anlar yaşattı. Sokakta oturan vatandaşlar, defalarca aradıkları belediye ekiplerinin ilaç sıkmasıyla kene derdinden kurtuldu. Vatandaşların ısrarlı başvuruları üzerine bölgeye gelen özel kıyafetli belediye görevlileri, mazotlu ilaçla tüm sokağı baştan sona ilaçladı.

Kırım Kongo Kanamalı ateşi virüsünü bulaştırdığı belirtilen ve daha çok İç Anadolu Bölgesi’nde ortaya çıkan kene vakaları İzmir’in Menemen ilçesinde de kendini gösterdi. Avcı sokakta ortaya çıkan keneler vatandaşları sokağa döktü. Sokak sakinleri, iki gün önce fark ettikleri keneler için İl Sağlık Müdürlüğü ve Tarım İl Müdürlüğü’nden yardım istedi. İddialara göre bundan sonuç alamayan vatandaşlar bu kez kendi imkanları ile keneleri toplamaya başladı. Duvar kenarlarında görülen keneler, vatandaşlar tarafından taşlarla öldürüldü.

Belediyeyi ısrarla arayarak durumu bildiren vatandaşlar sonunda ilaçlama ekibinin sokağa gelmesiyle rahatladı. Özel kıyafetli belediye ekibi sokağı baştan sona ilaçlayarak keneleri öldürdü. Şikayetlerin 10 günde 3 ayrı mahalleden geldiğini ifade eden Menemen Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, “İnönü Mahallesi Avcı Sokak, Ahıdır Mahallesi Fabrika Sokak ve Esatpaşa Mahallesi’nde kene görüldüğü yönünde şikayet aldık. Özel kıyafetli ekiplerimizle bu sokaklarda ilaçlama yaptık” dedi.