MEP İl Başkanı Yıkıcı: Kötü gidişe ve hukuksuzluğa ‘dur’ demek için yola çıktık

Merkez Parti(MEP) Erzurum İl Başkanı Mustafa Yıkıcı, ülkede hukuk sisteminin yok edildiğini, Genel Başkanları Abdurrahim Karslı'nın hukukçu kimliği ile hukuk mücadelesi için yola çıktığını söyledi.

Merkez Parti(MEP) Erzurum İl Başkanı Mustafa Yıkıcı, ülkede hukuk sisteminin yok edildiğini, Genel Başkanları Abdurrahim Karslı’nın hukukçu kimliği ile hukuk mücadelesi için yola çıktığını söyledi.

Yeni kurulan Merkez Parti, tanıtım faaliyetlerini sürdürüyor. Parti çalışmaları hakkında bilgi vermek üzere Cihan Haber Ajansı’nı(Cihan) ziyaret eden Yıkıcı, özellikle geçmiş siyasi figürleri, milli ve manevi değerleri asla referans olarak kullanmayacaklarını söyledi. Referansın milletin kendisi olacağını belirten Yıkıcı, “Ayrım gözetmeden halkın bütününün içerisinde yer alacağı bir hizmet zemini oluşturmak istiyoruz. Özellikle geçmiş siyasi figürleri, milli ve manevi değerleri asla referans olarak kullanmayacağız.” dedi.

‘Ülkede kuvvetler ayrılığı bitti. Buna mutlaka ‘dur’ dememiz lazım.’ diyen Yıkıcı, Merkez Parti’de herkesin kendisinden bir şey bulacağı, yani halkın yönetimin içinde olacağı bir anlayışla hizmet edeceğini ifade etti. Türkiye’de kendinden olmayanların hukuksuzluk üzerinden zulüm gördüğünü savunan Yıkıcı şöyle konuştu: “Genel başkanımız, ‘kabul edilmeyen duam siyasetten uzak durmak’ diyerek hukukçu kimliğiyle siyasete soyundu. Artık hukukun üstünlüğüne inanan insanlarla hizmet için yola çıktık. Bu kutlu yoldan dönüşümüz mümkün değil. Hukuka inanan, sağ duyulu herkesi yanımızda görmek istiyoruz.”

‘HÜKÜMETİN SANAL DÜŞMANLAR ÜRETİYOR’

Hükümetin sanal düşmanlar üretip enerjisini boşa harcarken, gerçek tehditlere karşı duyarsız kaldığını da aktaran MEP Erzurum İl Başkanı Yıkıcı, bu anlamda cemaatlerin zulüm gördüğüne inandığını, halbuki cemaatlerin vazgeçilmez bir gerçek olduğunu, Fethullah Gülen ve camiaya yapılan zulmü de kabul etmelerinin asla mümkün olmadığını vurguladı.

Partinin ilk meşalesini Doğu’dan yakacaklarını kaydeden Yıkıcı, “Genel Başkanımız Abdurrahim Karslı cumartesi Erzurum’a gelecek. Bir dizi programların ardından pazar günü de Doğu Anadolu Kongre Merkezi’nde saat 13.00’de düzenleyeceğimiz konferansla hemşehrilerine hitap edecek. Bu anlamlı ve önemli programa herkesi davet ediyoruz.” dedi. CİHAN