Meraklı kalabalık araçta sıkışan gence zor anlar yaşattı

Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Dilovası beldesi E-5 Karayolu üzerinde meydana gelen kazada ağır yaralanarak araçta sıkışan genç, çevredeki meraklı kalabalık yüzünden dakikalarca ecel terleri döktü.

Edinilen bilgiye göre İstanbul’dan Kocaeli İstikametine gitmekte olan Hamza Kubat (40) yönetimindeki 34 F 7468 plakalı kamyon, D-100 Karayolu Gebze Dilovası Gümrük Müdürlüğü önünde, aynı istikamette gitmekte olan önündeki Mustafa Süzer (45) yönetimindeki 63 DC 272 plakalı kamyona çarptı. Maddi hasarın meydana geldiği kazanın hemen peşinden aynı istikamette gitmekte olan Burhan Altın (26) yönetimindeki 34 UOH 85 plakalı minibüs, maddi hasarlı kazaya karışan 63 DC 272 plakalı kamyona arkadan vurdu. Vurmanın etkisiyle minibüs sürücüsü Burhan Altın ile yanındaki Orhan Türkoğlu (20) aracın içerisinde ağır yaralanarak sıkıştılar.

Kazada hafif yaralanan Orhan Türkoğlu kendi imkanları ile araç içerisinden çıkmayı başarırken, belden aşağısı direksiyon ile koltuk arasına sıkışan Burhan Altın, yardım ekiplerini beklemek zorunda kaldı. Çevrede bulunan işyerlerinde ve Gebze Gümrük Müdürlüğü’nde çalışan vatandaşlar kazanın hemen ardından olay yerine akın etti. Kalabalıktan yükselen uğultunun ortasında kıvranan Burhan Altın’ın imdadına yetişen emniyet güçleri, uzun uğraş ve ikna çalışmalarından sonra meraklı kalabalığı araç etrafından uzaklaştırarak acil servis ekiplerine rahat ortamda çalışma imkanı sağladı. Orhan Türkoğlu ekip otosuna konulup Gebze Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Acil servis ve itfaiye ekipleri araç içerisine sıkışan ve acılar içinde kıvranan Burhan Altın’ı ise yaklaşık bir saat süren başarılı bir operasyonla çıkarttı. Kazayı seyrederken kurtarma ekiplerine dışardan müdahele ederek akıl veren meraklı kalabalık zaman zaman çalışmalara da müdahale etmek istedi. Ancak polis tarafından engellenen yaklaşık 500 kişilik meraklı kalabalığın gözleri önünde çıkarılan Burhan Altın ambulansa konularak Gebze Fatih Devlet Hastanesi Acil Servis’ine kaldırıldı.

Kaza nedeniyle kapalı kalan D 100 Karayolu İstanbul Kocaeli yaklaşık yarım saatin ardından trafiğe açılırken kazaya karışan araç sürücüleri gözaltına alındı. Kazada yaralanan iki kişinin sağlık durumu iyi olduğu öğrenildi.