Mersin Belçika’nın Anvers kenti ile kardeş şehir olacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Belçika'nın Anvers kenti ile kardeş şehir olmak için ilk adımı attı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Belçika’nın Anvers kenti ile kardeş şehir olmak için ilk adımı attı.

Bir takım temaslarda bulunmak üzere Mersin’e gelen Belçika Büyükelçisi Marc Trenteseau, ticaret ataşeleri ve beraberindekiler, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ı ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Özcan, şu ana kadar yapmış oldukları kardeş şehir anlaşmalarında çok başarılı olduklarını belirtti. 5 ülkedeki ketler ile kardeş şehir anlaşması yaptıklarını vurgulayan Özcan, yakında Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Durban kenti ile kardeş şehir olacağız. Bugün de Belçika ile ilk adımı atmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” diye konuştu. Mersin’i Avrupa ve dünyaya tanıtmak için kardeş şehir ilişkilerine önem verdiklerine dikkat çeken Özcan “İki ülkenin gençleri arasındaki kültür alışverişi, sanatı, yemek çeşitleri, yaşam tarzları ortaya konulacak. Bu işin çok faydasını görüyorum.” dedi.

Mersin ile kardeşlik köprüsü kurmaktan çok mutlu olacaklarını ifade eden Büyükelçi Marc Trenteseau ise “Belçika’nın Anvers ve Gent Limanı temsilcilerimiz de buradayken bu konunun gündeme gelmesi çok güzel oldu. Belçika’nın ikinci büyük şehri olan Anvers Belediye Başkanı ve heyeti ile ilerleyen günlerde tekrar sizleri ziyaret edip, çalışmaları hızlandıralım.” şeklinde konuştu.