Mersin Büyüksehir Belediyesi Hastane Caddesi’nin yapimina basladi

MERSIN - Mersin Büyüksehir Belediyesi Fen Isleri Daire Baskanligi'na bagli ekipler, Hastane Caddesi'nde çalismalara basladi.

TEDAS’in çalismalarini tamamen bitirmesiyle Hastane Caddesi’ne girdiklerini ve ilk kazmayi vurduklarini ifade eden Baskan Macit Özcan, bu caddeyi kisa bir süre içerisinde bitirmeyi ve hemen ardindan da Çakmak Caddesi’ne girmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Mersin’in merkezi konumunda bulunan ve birçok isyerini bünyesinde sarindiran Hastane Caddesi’ndeki çalismanin bitmesinin ardindan bu caddenin Mersin’in en modern caddelerinden birisi olacagini ifade eden Baskan Macit Özcan, çalismalar esnasinda olusacak geçici rahatsizliktan dolayi da simdiden Mersinlilerden anlayis bekledigini ifade etti.

Öte yandan 5216 sayili yasa ile Büyüksehir Belediyesi’ne baglanan alt kademe belediyelerin büyük bir kisminda yol yapim ve asfaltlama çalismalarini da tamamladiklarini belirten Baskan Özcan, bugüne kadar bu beldelerde yapilan çalismalarin maliyetinin 20 milyon YTL’yi geçtigini ifade etti.