Mersin’de korsan gösteri

MERSIN - Mersin'de, Semdinli'deki olaylari protesto etmek üzere bir araya gelen bölücü örgüt yandaslari korsan gösteri düzenledi.

Mersin’de bölücü örgüt yandaslari tarafindan düzenlenen korsan gösteriler, aksam saatlerinde Siteler ve Yenipazar Mahalleleri’nde basladi. Semdinli olaylarini protesto eden göstericiler, ara sokaklarda toplanarak ates yakip polise tas atti. Gruplar, polisin müdahalesi ile ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdi. Bölgede olaylar yasandigi sirada Çilek Mahallesi Bekirde Yolu üzerinde yaklasik 100 kisilik bir grup toplandi. Yollara çöp tenekesi koyan grup, müdahale etmek isteyen polise de tas atti. Gruplar, panzer ve çevik kuvvet ekiplerinin müdahalesi ile dagilirken, korsan gösterilerin yasandigi yerden Toros Devlet Hastanesi’ne Murat Demir (19) adli bir genç, tabancayla vurularak öldürülmüs olarak getirilirken, Mersin Devlet Hastanesi’ne ise, Recep Çagla (18) adli bir genç, gögsünden vurularak yaralanmis halde getirildi. Bu arada Bekirde Yolu üzerindeki Bekirde Camii önünde yerde kan birikintilerine rastlandi.
Ölen sahsin annesi Halime Demir, olayin ardindan geldigi hastane önünde sinir krizleri geçirirken, baba Ömer Demir, oglu ve yanindaki yaraliyi bir arabayla evlerinin önüne getirip attiklarini söyledi.