Mersin’de patlamaya hazir A-4 ele geçirildi

Vatandasin da tepkisiyle terör örgütü yandaslarinin istedikleri destegi bulamadiklarini ifade eden Osmançelebioglu, açiklamasinda sunlari kaydetti:

“Bununla birlikte sansasyonel ve provokasyon amaçli eylemlerde bulunulmak üzere örgüt mensuplarinin ilimize geldigine dair istihbaratlar üzerine yürütülen çalismalar sonucunda, 20 Kasim Pazar günü, patlamaya hazir 50 A-4 tipi plastik madde ve bomba düzeneginde kullanilan elektronik devreler ele geçirilmis, saniklar gözaltina alinmistir.
Basarili operasyonun ardindan bölgede bir süredir devam eden yasadisi eylemlerde artis gözlenmis, pek çok mahallede polise yönelik tasli, sopali ve silahli girisimlerde bulunulmus, görevli memurlardan biri saldirganlarin attigi bir tasin isabet etmesi sonucu basindan yaralanmis, hastanede tedavi altina alinmistir.”

Operasyon bölgesinde eylemlerin sürmesi üzerine yardimci ekiplerin olay yerine gelmesiyle toplanan grubun sokak aralarina girerek dagildigini belirten Osmançelebioglu, söyle devam etti:

“Olaylarin durulmasina müteakip yapilan arastirmada, atesli silahla yaralanan, ancak nasil vuruldugu tespit edilemeyen 3 kisinin hastanede tedavi altina alindigi, yaralilardan M.D’nin tüm tibbi müdahalelere ragmen hayatini kaybettigi ve diger iki sahsin durumunun ise iyi oldugu ögrenilmistir.

Olaylarin cereyan ettigi yerler emniyet altina alinmis, konu ile ilgili Cumhuriyet Bassavciligi’na derhal bilgi verilmis, gerekli çalismalar baslatilmistir. Olay yerinde bulunan bos kovanlar ile bir tabancaya Cumhuriyet Savcisi tarafindan el konulmustur. Tahkikat Cumhuriyet Bassavciligi’nca sürdürülmektedir.”