Mersin’de son kullanma tarihi geçmis satisa hazir 2 kamyon cips ele geçirildi

MERSIN - Mersin'de Zabita ekipleri bir depoya düzenledikleri baskinda son kullanma tarihi geçmis ve bozulmus 2 kamyon cips ele geçirdi.

Alo 153 zabita ihbar hattina yapilan bir ihbari degerlendiren Toroslar Belediyesi Zabita ekipleri ile Tarim Il Müdürlügü ekipleri Toroslar mahallesi 92008 Sokak üzerindeki bir evin altindaki depoda yaptiklari aramada son kullanma tarihi 1 yil geçmis ve bozulmus yaklasik 2 kamyon dolusu cips ele geçirdi.

Il Tarim Müdürlügü yetkililerinin sagliga aykiri raporu verdigi cipsler Toroslar Belediyesi ekipleri tarafindan imha edilmek üzere çöp kamyonlarina yüklenerek yakilmak üzere çöp fabrikasina götürüldü.

Toroslar Belediyesi Zabita Müdürü Bünyamin Dogan, Alo 153 zabita sikayet hattina gelen bir ihbar üzerine Il Tarim Müdürlügü ekipleri ile yaptiklari denetim sonucu çocuklarin çöplerle depodan çikardiklari bu cipsleri yediklerini gördüklerini söyledi.

Kapilarin kapali olmasi nedeniyle evden temin ettikleri anahtarla kapiyi açtiklarinda içeriden son kullanma tarihi geçmis cipslerle karsilastiklarini ifade eden Müdür Dogan, “Tarim Il Müdürlügü ekipleri bunlarin sahte tarihi geçmis oldugunu ve insan sagligina zararli oldugunu tespit ettiler. Bunlarin gida üretim izni yok. Son kullanma tarihi geçmis. Nerden geldigi belli degil. Sahibine henüz ulasamadik” dedi.

Dogan, Toroslar Zabitasi olarak halkin sagligi ile oynanmasina izin vermeyeceklerini sözlerine ekledi.