Merzifon’da öldürülen banka görevlisi memleketi Çorum’da topraga verildi

ÇORUM - Amasya'nin Merzifon ilçesinde baslarina kursun sikilarak öldürülen banka görevlilerden Sefa Kafkas (23), dogum yeri olan Çorum'un Alaca ilçesine bagli Çal köyünde defnedildi.

Kafalarina kursun sikilarak öldürülen Vakifbank Merzifon Sube Müdürlügü’nde görevli banka güvenlik sef yardimcisi Hakan Aslansaatoglu ve ayni bankanin Amasya Subesi’nden geçici görevle gelen güvenlik görevlisi Sefa Kafkas’in içinde bulundugu araçtan 17 milyar TL civarinda para çalindigi bildirildi. Emniyet güçleri tarafindan olayi gerçeklestiren kisi veya kisilerin aranmasina baslanirken, öldürülen banka görevlilerinden Sefa Kafkas’in cenazesi sabah saatlerinde Alaca’ya getirildi. AK Parti Çorum Milletvekili Agah Kafkas’in da akrabasi olan Sefa Kafkas’in cenazesi, dogumyeri olan Çal köyünde ögleyin kilinan cenaze namazinin ardindan köy mezarligina defnedildi.

Sefa Kafkas’in cenazesine Alaca Kaymakami Kemal Inan, Alaca Belediye Baskani Fuat Istanbullu, Çorum Belediye Baskani Turan Atlamaz, Vakiflar Bankasi Genel Müdür Yardimcilari Atif Meydan, Kerim Karakas, Çorum, Yozgat, Amasya, Tokat Vakiflar Bankasi sube müdürleri, ailesi, yakinlari ve çok sayida vatandas katildi.

Sefa Kafkas’in kardesi Mustafa Kafkas, olayin faillerinin biran önce yakalanarak hak ettikleri cezanin verilmesini istediklerini belirterek, “Bu kaçinci olay, af çikiyor içerdeki suçlular da disari çikiyor, sonra da bu olaylar oluyor. Olayin faillerinin bir an önce yakalanarak hak ettikleri cezanin verilmesini istiyoruz. Biz bu aciyi tattik insallah son olur. Bu aciyi baskalari yasamasin.” dedi.

Cenazede Sefa Kafkas’in babasi Irfan Kafkas ve kardesleri ayakta durmakta zorlanirken, acili aileyi törene katilanlar teskin etmeye çalistilar.