Meslek edindirme kursu öğrencileri ilk uygulamasını huzurevinde yaptı

Melikgazi Belediyesi tarafından her yıl ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde açılan meslek edindirme kurslarına katılan öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi Huzurevini ziyaret etti.

Melikgazi Belediyesi tarafından her yıl ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde açılan meslek edindirme kurslarına katılan öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi Huzurevini ziyaret etti.Kayseri Mutfağı kursuna katılan öğrenciler yapmış oldukları pasta ve börekleri huzurevi sakinlerini ikram ederken, kuaförlük bölümü öğrencileri de yaşlıların saç bakımlarını yaptı.
Melikgazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursu öğrencileri yapmış oldukları bu ziyaret ile huzurevi sakinlerinin ellerini öperek gönüllerini aldı. Meslek Edindirme Kursları ile her yıl yaklaşık 3 bin kişiye 16 ayrı branşta kurs verdiklerini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Melikgazi Belediyesi olarak 14 ayrı merkezde bin 500 öğrenci ile meslek edindirme kurslarımız büyük ilgi görüyor. Burada sadece meslek öğretilmiyor. Bireyler yaptıkları ile paylaşmayı, birlikte çalışmayı, ekip olarak davranmayı ve toplumda yardımlaşmayı da gerçekleştiriyorlar. Bunun güzel bir örneğini huzurevi ziyaretinde gerçekleştirdiler. Kayseri Mutfağı öğrencileri kendi yapmış oldukları pasta ve börekleri ikram ederken, kuaförlük, saç bakım öğrencileri de huzurevi sakinlerinin saç bakımlarını gerçekleştirdiler.” dedi.
Meslek edindirme kurs öğrencilerinin kurs sonrası sınava tabi tutulduğunu ve başarılı olanlara sertifika verildiğini ifade eden Büyükkılıç, huzurevi ziyareti ile öğrencilerin hem büyüklerini ziyaret ederek gönül aldığını, şarkılar söyleyip neşelendirdiklerini aynı zamanda mesleklerini de icra ederek bir işlemi birlikte yerine getirdiklerini sözlerine ekledi.