Meslek Lisesi öğrencileri staj için Avrupa’da

Birecik Ayşe-Faruk Pınarbaşı Ticaret Meslek Lisesi tarafından hazırlanan 'Rekabet Gücünün ve İstihdam Olanaklarının Artırılması İçin Avrupa'da Staj' adlı Avrupa Birliği Projesi ile 49 öğrenci ve 9 öğretmen staj için Avrupa'ya gitti.

Birecik Ayşe-Faruk Pınarbaşı Ticaret Meslek Lisesi tarafından hazırlanan ‘Rekabet Gücünün ve İstihdam Olanaklarının Artırılması İçin Avrupa’da Staj’ adlı Avrupa Birliği Projesi ile 49 öğrenci ve 9 öğretmen staj için Avrupa’ya gitti.

Ayşe-Faruk Pınarbaşı Ticaret Meslek Lisesi koordinatörlüğünde, Van Ticaret Meslek Lisesi, Ağrı Ticaret Meslek Lisesi, Akdağmadeni Ticaret Meslek Lisesi (Yozgat), Yeşilevler Ticaret Meslek Lisesi (Gaziantep), Besni Ticaret Meslek Lisesi (Adıyaman) ve Tortum Çok Programlı Lisesi (Erzurum) ortaklığında hazırlanan ve Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na sunulan ‘Rekabet Gücünün ve İstihdam Olanaklarının Artırılması İçin Avrupa’da Staj’ adlı Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Projesi, Ulusal Ajans tarafından kabul edildi.

Bu kapsamda, ortaklıkta yer alan okullarda eğitim gören 49 öğrenci ve bu öğrencilere refakat edecek 9 öğretmen, Almanya ve Macaristan’da eğitim ve staj faaliyetlerine katılacak. Proje katılımcıları, eğitim ve staj faaliyeti dışında, bilgisayarlı muhasebe alanında faaliyet gösteren firmalara ve mesleki eğitim kurumlarına düzenlenecek teknik gezilere katılarak, uygulamaları yerinde görme imkânını elde edecekler. İki farklı hareketlilik şeklinde gerçekleştirilecek programda 21 öğrenci ve 5 öğretmen, 27 Ekim 2013-16 Kasım 2013 tarihleri arasında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de, 28 öğrenci ve 4 öğretmenin de 10 Kasım 2013-30 Kasım 2013 tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf şehrinde proje faaliyetine katılmaları planlanıyor. Yurt dışı ortaklar bünyesinde gerçekleştirilecek hareketlilik faaliyeti 3 hafta (21 gün) boyunca devam edecek.