Messenger’la tüp satışı yapıyor

Kısa sürede kullanım alanı genişleyen messenger, artık günlük ihtiyaçların giderilmesinde de kullanılıyor.

Genelde sohbet etmek için kullanılan messengerı ticarete çeviren Ersöz, bu şekilde giderse telefonun ikinci sıraya düşeceğini ifade ediyor.
Messenger hizmetinden yararlanan kişi sayısı her geçen gün hızla artıyor. Sınırsız sohbet imkânı sunan messengerın, günlük hayatta işlerin akışını olumsuz yönde etkilediğini söyleyenler olsa da kullananların sayısı internet kullanıcılarıyla yaklaşık aynı oranda. İnternet bağlantılı iletişim ağı genişliyor.

Esnaf Osman Ersöz, son zamanlarda Messenger kullanıcılarının çok hızla arttığını görünce bunu ticarete dönüştürmeyi hedeflemiş. İşyerinin reklâmını yaparken Messenger adresini ön plana çıkaran Ersöz, “İnternet kullanıcıları için Messenger daha cazip geliyor. Radyo reklâmlarında msn adresini vurguluyorum. Adresi kısa bir süre önce almama rağmen yaklaşık 200 msn abonem oldu” dedi.

Özellikle interneti sık kullanan üniversite öğrencilerinin artık telefon açmadığını belirten Ersöz, “Ayakta durmak isteyen esnaf çağın iletişim aracı olan interneti kullanmak zorunda.” değerlendirmesini yaptı. onlinetüp@hotmail.com adresinden hizmet veren Ersöz, en geç 30 dakikada müşteriye ulaştıklarını sözlerine ekledi.

Devlet İstatistik Enstitüsü’nün (DİE) “Hane Halkı Bilişim Teknolojileri 2005 Kullanım Araştırması Sonuçları’na göre, Türkiye’deki evlerin yüzde 97.74’ünde televizyon, 72.62’sinde cep telefonu bulunurken, bilgisayarın evlere girme oranı yüzde 11.62. Araştırmaya göre erkekler kadınlardan daha fazla bilgisayar ve internet kullanıyor. Hanelerin yüzde 70’i internet erişimini kişisel bilgisayar üzerinden sağlıyor. Bu arada, hane halkı bireylerinin yüzde 66.84’ü mesaj, 43.58’i oyun, resim, müzik, 55.77’si gazete, dergi okumak, haber indirmek, 30.71’i eğitim ile ilgili konularda bilgi aramak ve yüzde 40.39’u da chat için internet kullanıyor.