Mesut Barzani Erbil’e döndü!

Irak'ın kuzeyindeki bölgesel Kürt yönetimi Başkanı ve Irak Kürdistan Demokratik Partisi Başkanı Mesut Barzani Erbil'e döndü.

Yaklaşık 15 gün önce hakkında vurulduğu ve iki PKK elebaşısı ile yurt dışına çıktığı iddiaları ortaya atılan Mesut Barzani, gittiği Avrupa ülkesinden sessizce döndü. Barzani’nin dönmesi ile ilgili resmi açıklama yapılmazken yarın ABD Ticaret Bakan Yardımcısı ile bir randevusu olduğu öğrenildi.

Kürt yönetiminin Başbakanı Neçirvan Barzani de Londra merkezli Şark’ul-Evsat gazetesinde dün yayınlanan özel demecinde “Başkanın sağlığı çok iyi hiçbir terör saldırısı da ortada yok. Bu tür haberler düşmanların propagandalarından ibarettir. Başkan özel bir sağlık kontrolü için yurt dışına çıktı. Diş tedavisi yapılacak. Allaha şükür sağlığı çok iyi. Yakında da dönecek.” demişti.

Barzani, “Bu gezi Başkan Barzani’nin şahsi ilk yurtdışı gezisi oluyor. Şüphesiz Kürdistan Başkanı sıradan bir insan değil. Şayet herhangi bir terör olayı olsaydı saklanması mümkün olmayacaktı. Başkanın yurt dışına çıkacağını herkesten önce yayınlamıştık.” şeklinde konuşmuştu.

Mesut Barzani hakkında iddiaları ortaya atan İhlas Haber ajansı muhabiri ise Kürt yönetimi tarafından sınırdışı edilmişti.