‘Mesut Yilmaz’a bir sey yapardim’

ISTANBUL - Iste Çakici'nin çarpici sözleri Televizyonlar, sürekli olarak yurt disinda yakalanisimi gösteriyor, Bunu beni küçük düsürmek için yapiyorlar, Kanima dokunuyor.

Ben Türkiye Basbakani’na saygi gösteririm. Yilmaz’in bir suçu varsa Yüce Divan’a verir, Alaattin Çakici’ya degil.

* Ben 35 senede bin 500 kitap okudum. Dünyayi 2.5 defa dolastim. Modern ve seffaf olmaya özen gösteriyorum. Dinler Tarihi, Marx ve siyasi tarihi daha çok okuyorum.

* Basbakan Erdogan güzel isler yapiyor. Basbakana sahip çikilmasi gerektigine inaniyorum.

* Karadenizliyim ama Laz degilim. Yedi göbek Türk’üm. Kürtler’i sever, PKK’dan nefret ederim.

Alaattin Çakici: Bir gün Mesut Yilmaz, çok yakinimdaydi. Yanimda üç tane zipkin gibi delikanli vardi. Isteseydim O’na orada birsey yapardim

Tekirdag 2 Numarali F Tipi Cezaevi’nde yatan Alaattin Çakici, TBMM Lojman Cinayetini Arastirma Komisyonu üyelerine bilgi verdi. Eski milletvekili Erol Güngör’ün oglu Mustafa Güngör’ün bir Arnavut tarafindan öldürüldügünü öne süren Çakici, ancak bunun duyumdan ibaret oldugunu söyledi. Çakici, asil çarpici açiklamalari ise özel yasami hakkinda yapti. Kendisini “Türk Milliyetçisi” olarak tanitan Çakici, seffaf ve modern olmak için elinden geleni yaptigini, bu amaçla bugüne kadar bin 500 kitap okudugunu söyledi. Çakici, okudugu kitaplar arasinda, Karl Marx’in kitaplarinin da yer aldigini söyledi.

“EVCIL’DEN DUYDUM”
TBMM Lojman Cinayetini Arastirma Komisyonu üyeleri, geçtigimiz günlerde, Tekirdag Cezaevi’ne giderek Alaattin Çakici ile görüstü. Çakici, Güngör’ün, eski bir bakanin esiyle iliskisi oldugu gerekçesiyle öldürüldügü ve olayin bu yüzden örtbas edildigi iddiasini komisyon üyelerine aktardi. Bunun bilgiye degil duyuma dayali oldugunu belirten Çakici, “Bu duyumlari, Erol Evcil’den edindim; Evcil, o dönemlerde ANAP’lilarla çok içli disliydi. Onun uçagini kullaniyorlardi” dedi. Yaklasik 1.5 saat süren görüsmede günlük politikadan, Çakici’nin özel yasamina kadar birçok konu konusuldu. Alaattin Çakici, komisyon üyelerine, politika ve özel yasamina iliskin sok açiklamalarda bulundu.

Iste sok açiklamalar

* KELEPÇELI GÖRÜNTÜ: Televizyon kanallari sürekli benim yurt disinda yakalanisimi gösteriyorlar. Bunu beni küçük düsürmek için gösteriyorlar. Bu görüntülerin sürekli verilmesi kanima dokunuyor.

* KIRLI IS YAPMADIM: Ben yasalari ihlal ettim. Bunu kabul ediyorum. Ama ne sigara kaçakçiligi, ne silah kaçakçiligi, ne eroin, ne esrar gibi kirli islerin içinde hiçbir zaman yer almadim. Almam da.

* KITAP KURDU: 35 senede bin 500 kitap okudum. Dünyayi 2.5 kez dolastim. Modern ve seffaf biri olmaya özen gösteriyorum. Dinler tarihini, Marx’i ve siyasi tarih kitaplarini daha çok okuyorum.

* YILMAZ’A BIR SEY YAPMADIM: Yurt disinda bulundugum bir gün, Mesut Yilmaz’in benden 1 kilometre uzakta oldugunu ögrendim. Yanimda 3 tane zipkin gibi delikanli vardi. Isteseydim, orada bir sey yapardim. Ama ben Türkiye Cumhuriyeti Basbakani’na saygi gösteririm. Yilmaz’in bir suçu varsa, hesabini Yüce Divan’a verir, Alaattin Çakici’ya degil.

* BASBAKAN’A SAHIP ÇIKIN: Basbakan Tayyip Erdogan güzel isler yapiyor. Basbakan’a sahip çikilmasi gerektigine inaniyorum.

* YEDI GÖBEK TÜRKÜM: Ben Karadenizliyim ama laz degilim. Yedi göbek Türküm. Kürtleri severim, ama PKK’dan nefret ederim.