Metal ve plastik sektörünün son ürünleri Almatı’da görücüye çıktı

İmalat endüstrisinin kalbi olan metal ve plastik teknolojileri Kazakistan'da görücüye çıktı.

İmalat endüstrisinin kalbi olan metal ve plastik teknolojileri Kazakistan’da görücüye çıktı.

Kazakistan’ın finans şehri Almatı’da Central Asia Fuarcılık tarafından organize edilen fuarda sektörün önde gelen üreticileri bir araya geldi. Fuarda, çok sayıda yerli ve yabancı şirketler metal ve plastik sektörlerinin son dönem trendlerini ve gelişmelerini sergiledi.

Bu sene beşincisi düzenlenen fuarlara ev sahibi Kazakistan’ın yanı sıra Türkiye, Rusya, İtalya, İspanya, Almanya, İsviçre, Fransa, Polonya, Beyaz Rusya, Ukrayna gibi 15’in üzerinde ülkeden 100’e yakın firma ile başta Kazakistan olmak üzere tüm Orta Asya bölgesindeki profesyonel müşteriler ile buluştu. 3 gün boyunca açık kalan fuara Türkiye’den 5 firma katıldı.

Fuara katılan Türk firmalarından Kaban PVC ve Alüminyum Doğrama Makineleri Kazakistan Distribütörü Birkan Karataş, yaklaşık 10 yıldan beri Kazakistan’da faaliyet gösterdiklerini söyledi. Bu seneki fuarın öncekilere göre daha hareketli geçtiğini ifade eden Birkan Karataş, krizin tamamen bitmesi ile birlikte Kazakistan’da başta inşaat sektörü olmak üzere bir çok alanda yeniden bir canlanmanın yaşanacağına dikkat çekti.

Firmalarının kullandığı yüksek teknoloji ve sahip olduğu deneyimli kadro ile, her geçen gün artan müşteri pörtföyüne, üstün kalite ve modern tasarımda ürünler sunmaya devam ettiğini ifade eden Karataş, teknolojisi yüksek makinelerin yanında; satış sonrası servis ve yedek parça hizmetiyle de kapı-pencere üreticilerinin güvenini kazandığının altını çizdi.

Bu tür fuarların müşteri portföyünü daha da genişleteceğini de sözlerine ekleyen Karataş, bu fuar aracılığı ile kendilerinin de gerek yerel firmalara gerekse de uluslararası firmalara tanıtma imkanı bulduklarını ifade etti.