Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre yağışlar İzmir, Manisa, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Sakarya, Kocaeli etkili olacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre yağışlar İzmir, Manisa, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Sakarya, Kocaeli etkili olacak. Akşam saatlerinde Marmara geneli, gece saatlerinde ise Aydın, Muğla ve Batı Karadeniz’in batısında kuvvetli yağış bekleniyor.

Sıcaklıklar, batı bölgelerde 4 -6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar genellikle güney ve güneybatı (Lodos), kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden orta kuvvette, Marmara ile öğle saatlerinden sonra İzmir, akşam saatlerinde Batı Karadeniz’de kuvvetli (40-60 km/s), zamanla İstanbul, Bursa, Yalova, Balıkesir, Çanakkale ve Bandırma çevreleri ile Batı Karadeniz’in batısında (Zonguldak ve Düzce) fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esecek.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar akşam ve gece saatlerinde il genelinde kuvvetli olacak. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s), zamanla fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esecek 17 derece.

Ankara: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra il geneli aralıklı sağanak yağışlı 19 derece.

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar il genelinde kuvvetli olacak. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek 22 derece.

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 26 derece.

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 21 derece.

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı 16 derece.

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 27 derece.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Sakarya, Kocaeli ile zamanla bölge genelinde kuvvetli olacak. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) zamanla İstanbul, Bursa, Yalova, Balıkesir, Çanakkale ile Bandırma çevrelerinde fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esecek.

Ege: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar; İzmir ve Manisa çevreleri ile akşam saatlerinden sonra Aydın ve Muğla genelinde kuvvetli olacak. Rüzgar İzmir çevrelerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.

Akdeniz: Batı ve orta kesimleri çok bulutlu, Antalya ile Göller Yöresi aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, doğusu parçalı bulutlu geçecek.

İç Anadolu: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batısı (Eskişehir, Konya, Ankara, Çankırı, Karaman) ile akşam saatlerinden sonra Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir ve Aksaray çevreleri sağanak yağışlı geçecek.

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar; gece saatlerinden itibaren Zonguldak, Bartın, Karabük ile Bolu çevrelerinde kuvvetli olacak. Rüzgar akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz’in batısında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) zamanla Zonguldak ve Düzce çevrelerinde fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile akşam saatlerinden sonra Orta Karadeniz aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

Doğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçecek.