Sağanak yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sağanak yağış ile ilgili açıklama yaptı.

Kara kış kendini gösterdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Aksaray, Karaman, Sivas, Adana, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Bingöl ve Erzurum'da kuvvetli yağış beklendiğini belirtti.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı kesimleri ile ilk saatlerde doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Bingöl, Muş ve Van çevrelerinin, öğle ve akşam saatlerinde Balıkesir'in Edremit ve Havran ilçelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Van ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı, güneydoğu kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esecek.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 12
İstanbul: Parçalı bulutlu 18
İzmir: Parçalı yer yer çok bulutlu 17
Adana: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, zamanla az bulutlu 19
Antalya: Parçalı ve az bulutlu 20
Samsun: Parçalı ve az bulutlu 16
Trabzon: Parçalı bulutlu 14
Erzurum: Parçalı yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde hafif kar yağışlı, zamanla az bulutlu 3
Diyarbakır: Az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli 14 

TÜRKİYE