Meteoroloji fırtınaya karşı uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu gece Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege'de rüzgarın yıldız ve karayelden 8 kuvvetinde (60-70km/s) fırtına şeklinde esmesinin beklendiğini bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ndün yapılan yazılı açıklamada, pazar günü rüzgar Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz’de yıldız ve poyrazdan, Güney Ege ve Batı Akdeniz’de kıble ve keşişlemeden 8 kuvvetinde (60-70km/s) fırtına şeklinde, Kuzey Ege’de yer yer 9 kuvvetinde (80-90 km/s) kuvvetli fırtına, Doğu Akdeniz ile Doğu Karadeniz’de gündoğusu ve poyrazdan 7 kuvvetinde (50-60 km/s) fırtınamsı rüzgar esmesinin beklendiği kaydedildi.
Açıklamada, pazartesi günü Karadeniz, Marmara ve Ege’de 9 (80-90 km/s) kuvvetli fırtına, Kuzey Ege’de yer yer 10 kuvvetinde (90-100 km/s) tam fırtına şeklinde esmesinin beklendiği vurgulandı.
Havanın ise pazar günü Doğu Karadeniz dışında tüm denizlerde yağmur ve sağanak şeklinde yağışlar görüleceği, pazartesi günü; Karadeniz ve Marmara’da etkili kar yağışı, Ege ve Akdeniz’de etkili yağmur beklendiği kaydedildi.
Açıklamada, denizlerdeki kuvvetli rüzgar ve fırtına ile etkili yağışların oluşturacağı olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerektiğine işaret edildi.