Meteoroloji yağmur uyarısı yaptı!

Bu illere dikkat! Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri:

Meteoroloji, ülke genelinde görülecek yağışların; sabah Edirne, Kırklareli, Çanakkale ve İzmir'in kuzey ilçelerinde (Dikili ve Bergama), öğle saatlerinde Balıkesir, Bursa, Bilecik, Bolu ve Ankara'nın kuzeyinde, akşam ise Çorum, Amasya, Tokat, Sivas, Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olmasının beklendiğini bildirdi.

Hava sıcaklığı, Karadeniz Bölgesi'nde hissedilir derecede (8 ila 10 derece) olmak üzere kuzey ve doğu bölgelerde artacak, güneybatı bölgelerde 4 ila 6 derece azalacak. Rüzgarın, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), İç Anadolu, Güney ve İç Ege ile Akdeniz'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor,

MARMARA

Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle yağmur ve sağanak, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; sabah Edirne, Kırklareli ve Çanakkale, öğle saatlerinden sonra Balıkesir, Bursa ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esecek.

EGE

Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde İzmir'in kuzey ilçelerinde (Dikili ve Bergama) kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı (Karayel), Güney ve İç Ege'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esecek.

AKDENİZ

Parçalı çok bulutlu, sabah Batı Akdeniz (Antalya, Isparta ve Burdur), öğle saatlerinde bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esecek.

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, kuzeybatısı (Eskişehir, Ankara, Kırıkkale, Çankırı ve Yozgat) ile öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Ankara'nın kuzeyinde, akşam Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/s) şeklinde esecek.

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Bolu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, Orta Karadeniz ile akşam saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinde Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekiyor.

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; akşam saatlerinde Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.