Meteoroloji’den 7 il için uyarı!

Meteoroloji, bazı iller için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinde görülecek yağışların, Kahramanmaraş, Osmaniye, Batman, Siirt, Muş, Bitlis ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığı, iç ve batı kesimlerinde 6 ila 8 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı (Lodos), batı bölgeler ile zamanla Karadeniz kıyı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, iç ve doğu bölgelerimizde kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek. Bölgelere göre tahmin edilen hava durumu ise şöyle olacak;

MARMARA: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge geneli, öğleden sonra iç kesimleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren K.Maraş ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI VE ORTA KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, sabah saatlerinde Bolu ve Kastamonu’nun yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu geçecek.

DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz’in yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölgenin güneydoğusu ile öğle saatlerinden itibaren güney ve batısı, akşam saatlerinden sonra kuzeydoğu kesimleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Muş, Bitlis ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.