Meteorolojiden yağış uyarısı

Meteoroloji, kuzey batı kesimlerinde ve Bursa çevrelerinde kuvvetli yağış beklendiğini bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkenin kuzeybatı kesimlerinde aralıklarla yağışlar bekleniyor. Yağışların, akşam saatlerinden sonra Bursa çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı Marmara'da 2 ile 4 derece azalacak, iç ve doğu kesimlerde 1 ile 3 derece artacak. Rüzgar, genellikle güney ve güneydoğu, Marmara ile zamanla batı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara'da kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.

Bölgelere göre hava durumu ise şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ, İstanbul çevreleri ile akşam saatlerinden sonra Bursa, Yalova, Balıkesir, Çanakkale ve Bilecik çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar; Bursa çevrelerinde kuvvetli, İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde hafif olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde olacak. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.

EGE: Parçalı zamanla kuzeyi çok bulutlu akşam saatlerinden sonra Manisa, Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusu parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra Eskişehir çevreleri sağanak yağışlı geçecek.

BATI VE ORTA KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Zonguldak ve İnebolu çevrelerinde sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık kıyıları parçalı bulutlu geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması istendi.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Kuzey ve doğu kesimlerinin yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.