Metro inşaatında halat kazası: 1 yaralı

Metro Geçiş Köprüsü projesinde kullanılacak olan son 16 temel kazık da Portekiz'den getirildi. Gemi kıyıya yanaştığı sırada halatın çarptığı Cengiz Çelik isimli kaptan başından yaralandı.

Portekiz’de imal edilen temel kazıkları getiren geminin geçişi için Yeni Galata Köprüsü’nün kapakları açıldı. 2 bin 500 ton ağırlığındaki 16 temel kazığı taşıyan Normed Bremen adlı gemi, saat 02.30 sıralarında geçiş yaptı.

Gemi kıyıya yanaştığı sırada bir de kaza meydana geldi. Gemiyi kıyıya bağlamak için kullanılan halat, gerildiği için kıyıda bulunan kaptan Cengiz Çelik’in başına çarptı. İlk müdahalesi olay yerinde arkadaşları tarafından yapılan Çelik, özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Olayı anlatan kıyıdaki görevliler, halatın gerildiği sırada Çelik’e çarptığını ve yere düşen Çelik’in yaralandığını söyledi. Başından yaralanan Çelik’in hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Kazanın andından gemiyi kıyıya bağlayan başka bir halat da gerilme sonucu koptu. Halatın yakınında kimsenin bulunmaması olası bir yaralanmayı engelledi. Metro Geçiş Köprüsü temel kazıklarını çakma işleminin 15 Nisan’da bitirilmesinin planlandığı belirtildi.