Metrobüs cinayeti zanlısı: Polis elimi ısırınca silah patladı

Şirinevler metrobüs durağında Cenk Ocak'ın (21) ölümüyle sonuçlanan kavgada polisin silahını kullandığı öne sürülen Ocak'ın arkadaşı Uğur G.

Şirinevler metrobüs durağında Cenk Ocak’ın (21) ölümüyle sonuçlanan kavgada polisin silahını kullandığı öne sürülen Ocak’ın arkadaşı Uğur G. (19), adliyeye sevk edildi. Uğur G.’nin, “Polis elimi ısırınca silah patladı.” dediği öğrenildi.

Metrobüs içinde başlayıp Şirinevler durağında devam ve 1 kişinin ölümüyle sonuçlanan kavga, 02.10 sıralarında gerçekleşti. Güven timlerinde görevli olduğu öğrenilen polis memuru Samet E., kız arkadaşıyla birlikte Bahçelievler’e gitmek üzere Mecidiyeköy’den metrobüse bindi. Bahçelievler durağına gelindiğinde ise kız arkadaşı durakta inerken Samet E. araçtan inemeden kapıları kapanan metrobüs hareket etmeye başladı. Samet E.’nin bu durumuna gülen ve sözlü sataşmada bulundukları iddia edilen Uğur G. (19) ve Cenk Ocak (21) ile polis memuru arasında tartışma yaşandı. Samet E., Bahçelievler durağına geri dönmek üzere Şirinevler’de metrobüsten indi. İki arkadaş da evlerine gitmek üzere aynı durakta inince tartışma burada alevlendi. İki arkadaş, darp ettikleri polis memuruna ellerindeki alet çantasıyla vurmaya başladı. Darp edilmeye başlanan Samet E., polis olduğunu söyledikten sonra şahısları kendinden uzaklaştırmak üzere havaya ateş edip metrobüse bindi. Bu sırada metrobüsün kapısını tutarak hareket etmesini engelleyen Cenk O. ile Uğur G. de otobüse bindi. Metrobüs içerisinde de devam eden kavgada, şahıslar polis memurunun silahını alarak kabzasıyla polis memurunu vurup kaçmaya başladı. Silahını almak üzere şahısların peşine düşen polis ile iki arkadaş arasında kavga durağın merdivenler bölümünde devam etti. İddiaya göre polis memuru silahını almak isterken Uğur G.’nin elindeki tabanca ateş aldı. Silahtan çıkan kurşun. Cenk O’yu yaraladı. Yaralı Cenk O., kaldırıldığı hastanedeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Metrobüs güvenlik kamerasına da yansıyan görüntüler sonrası gözaltına alınan Uğur G. ve polis memuru Samet E., Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlı Uğur G.’nin, ifadesinde yaşananları aktardıktan sonra, “Polis elimi ısırınca silah patladı.” dediği öğrenildi.