“Mevlana Mahallesi geniş ve modern yollarla çevrildi”

Kayseri Talas Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü, Anayurt 4 ve 5. etap olarak bilinen Mevlana Mahallesi Mehmet Timuçin Caddesi'nde yol genişletme ve düzenleme işlemlerinin ardından asfalt çalışması yaparak 4 şeritli bulvarı hizmete açtı.

Kayseri Talas Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü, Anayurt 4 ve 5. etap olarak bilinen Mevlana Mahallesi Mehmet Timuçin Caddesi’nde yol genişletme ve düzenleme işlemlerinin ardından asfalt çalışması yaparak 4 şeritli bulvarı hizmete açtı.

Başkan Rifat Yıldırım, uzunluğu 2 kilometreyi bulan yeni çalışmayla Mevlana Mahallesi’nin geniş ve modern yollarla çevrildiğini söyledi. 10 yıl önce Talas girişindeki Atatürk Bulvarı dışında bölünmüş ve geniş yol bulunmadığını belirten Başkan Yıldırım, “5. etaplarda gerçekleştirdiğimiz bu yolumuzun kodunu düzeltmek için yer yer 4 metre kırım ve 3 metre dolgu yaparak Anayurt ile Abdullah Gül Üniversitesi’ni birbirine bağlayacak olan Derevenk Vadisi’ndeki viyadüğün ana yolu haline getirdik.” dedi.

Trafiğin burada çok yoğun olacağını ifade eden Başkan Yıldırım, “Bu yolumuz Talas’ın önemli ana caddelerinden birisi haline geldi. Yeni hizmete giren asfalt plenti, modern iş makineleri ve eğitimli personelimizle artık bize yol dayanmıyor. Alt yapı hizmetini tamamladığımız tüm caddelerimiz bir anda asfaltla buluşuyor. Asfaltta ve yol yapımında çağ atladık.” şeklinde konuştu.

Başkan Yıldırım, sürücülerin yeni yolda sürat yapmamasını istedi.